ИН4С

ИН4С портал

Партијски интерес СДП-а изнад свега: Без приватизације аеродрома

1 min read

aerodrom-podgorica

Преговарачки тимови Демократске партије социјалиста и Социјалдемократске партије, предвођени предсједницима тих партија Милом Ђукановићем и Ранком Кривокапићем, постигли су касно синоћ сагласности у области саобраћаја као једном од дјелова анекса коалиционог споразума.

Према сазањима медија, ДПС и СДП су постигли договор да се не иде у приватизацију Аеродрома Црне Горе, већ да се направе анализе модела давања концесија за менаџмент.

Аеродромима Црне Горе управља СДП, а то предузеће у јавности је познато као мјесто ухљебљења за многе партијске кадрове Кривокапићеве странке.

Министар саобраћаја Иван Брајовић је на састанку преговарачких тимова одржао презентацију два пројекта: ауто-пута Бар Бољаре као и пројекта јадранско-јонског ауто-пута.

Milo Djukanovic i Ranko Krivokapic

Међу коалиционим партнерима су спорна и даље питања из области туризма: продаја земљишта на локалитету Краљичина плажа арапској Роyал групи, као и анексу уговора са компанијом Аман, односно Адриатиц Пропертиес која управља Светим Стефаном, Милочером и хотелом „Краљичина плажа“.

ДПС и СДП још од почетка јесени најављују договор о анексу колаиционог споразума, али од тога за сад и даље нема ништа.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “Партијски интерес СДП-а изнад свега: Без приватизације аеродрома

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy