Партизан бољи од Динама после пенала – химне Србије и Русије у Москви

Партизан је одиграо дуел против Динама из Москве у оквиру „Братског купа“, а дуел је завршен нерешеним исходом – 2:2 (0:0). На крају су црно-бели славили после пенала где је две одбране уписао голман Александар Јовановић.
Пред почетак утакмице интиниране су химне Србије и Русије, а уприличен је и концерт популарних певача у Русији, преноси Спутњик.

Занимљиво је и да је Партизан започео утакмицу са осморицом странаца у првој постави.
Динамо је у предност стигао у 76. минуту када је Иван Лепски искористио шансу после корнера и закуцао лопту у мрежу.
Пред сам крај утакмице пала су три гола. Прво је Грулев у 86. дигао на 2:0, а онда је Николић у 88. минуту смањио на 2:1. На крају је Шћекић искористио грешку противника и поравнао на 2:2.
Уследили су пенали, у којима је бриљирао голман Партизана Јовановић који је зауставио два једанаестерца играчима Динама, Дмитрију Скопинцеву и Данилу Фомину, док су за Београђане са беле тачке стрелци били Бибарс Натхо, Марко Живковић, Немања Николић и Ђорђе Јовановић.