Партизан приредио спектакл на старту АБА лиге

Фото : АБА лига / Драгана Стјепановић

Кошаркаши Партизана савладали су чачански Борац у првом колу АБА лиге резултатом 96:66 на свом терену у пуној београдској Арени.

Тренер Партизана Жељко Обрадовић је расподелио минутажу на све играче, највише времена на терену је провео Алексеј Покушевски, а заиграо је и капитен Вања Маринковић који је у претходном периоду одсуствовао због повреде.

Најефикаснији у тиму Партизана био је Карлик Џонс са 14 поена, један мање је убацио Двејн Вашингтон, а Покушевски, Стерлинг Браун и Исак Бонга су додали по 11.

Партизан је Борцу дозволио да има предност само у првој четвртини, али је и њу решио у своју корист са 24:19.

Црно-бели су појачали ритам у наставку, али су на полувремену имали свега десет поена вишка.

Партизан је кренуо још јаче у трећу деоницу, стигли су до вођства од 33 поена и до краја су само одржали разлику за прву победу, преноси Спутњик.