Патриотизам у лисицама: Како то да они који су „бранили Црну Гору“ завршише у затвору због криминала?
Највеће богатство државе су њени грађани, а Црна Гора је имала ту (не)срећу да су у протеклих тридесетак година управо неки од њених грађана своју „љубав“ према домовини исказивали кроз криминал, пљачку државне имовине и многе друге малверзације.
Највећу „љубав“ према мајци нашој Црној Гори показали су људи који су директно или индиректно били повез(ив)ани са Демократском партијом социјалиста и њеним некадашњим лидером Милом Ђукановићем, пише Борба.
Након пада кримогеном режима, који је патриотизам испољавао кроз пљачку државе и свог народа, дошло је вријеме да „патриоте“ и припејд Црногорци окусе и другу страну живота, ону правденију.
Прва на списку патриота, коју је некадашњи шеф пустио низ воду, била је бивша предсједница Врховног суда Весна Меденица.
Приведена је (18. априла 2022.) након што је портал Либертас пресс објавио податке да је њен син Милош Меденица организатор криминалне групе која је шверцовала цигарете и кокаин. По транскриптима, Тужилаштво сумња да је Весна Меденица била саучесница у овој криминалној групи обезбјеђујући „судско“ покриће и аболирање свог сина од вршења овог кривичног дјела.
Недуго након Весне, ухапшен је и њен син Милош (25. маја 2022. године). Међутим, патриоткиња Весна Меденица се данас брани са слободе док је њен син Милош у притвору.
Након тога, јавност Црне Горе свједочила је још једном хапшењу. Такође у прољеће 2022. године, 9. маја) „пао“ је предсједник Привредног суда Блажо Јованић са својим сарадницима због, како се сумњичи, обезбјеђивања себи и својим партнерима бесправну имовинску корист приликом стечајних поступака у појединим компанијама.
Како то у Црној Гори бива, невини Јованић је понудио јемство у износу од 768.000 евра, које је и прихваћено 22.11.2023. године.
Зато се сада, као и Весна Меденица, Јованић брани са слободе.
Не треба ни заборавити поступак који се води против бившег одбора директора фирме Плантаже, на челу са Верицом Мараш и Веселином Вукотићем, а који се сви тренутно налазе на слободи. Ипак, поступак је и даље у току. Конкретно, шест бивших чланова Одбора директора ове компаније сумњичи се да су вршили малверзације у послу отварања фабрике брикета.
Тим послом државна компанија наводно је оштећена за 350.000 евра, али и 37.000 квадрата земље у Доњим Кокотима. Бивши чланови Одбора 12. јула 2022. ухапшени су Веселин Вукотић, Божо Михаиловић, Ђорђије Рајковић, Сеад Шахман, Душко Перовић и Аница Хајдуковић, чија су саслушања започета због сумње да су починили кривично дјело “злоупотреба положаја у привредном пословању”. Недуго затим, 24. августа исте године лисице на руке стављене су и некадашњој директорици ове фирме – Верици Мараш.
Не смије се заборавити хапшење које се догодило 18. јула 2022. године. Тада је ухапшен Петар Лазовић, син Зорана Лазовића.
Петар се сумњичи да је члан Кавачког клана Радоја Звицера.
У наредним мјесецима грађани Црне Горе имали су прилике да читају поруке ухапшеног Петра Лазовића са одбјеглим полицајцем Љубом Миловићем и наводним вођом Кавачког клана Радојем Звицером гдје су покушавали да купују посланике после 30. августа, разговарали о њиховим ликвидацијама, трговини кокаином, али и утицају на судство и на правосуђе. Јако сличан случај је и са Весном Меденицом која је такође размјењивала поруке сличне садржине, али се истакла утицањем на судије.
Патриоте из сектора безбједности „на тапету“
Ухапшени су такође и двојица бивших директора Управе полиције Веселин Вељовић и Славко Стојановић.
Вељовићу су лисице на руке стављене 24. јула 2023. године. Он је од 2007. до 2011. године био директор Управе полиције, а од 30. јула 2018. до 17. децембра 2020. био је у другом мандату први човјек црногорске полиције.
Он се сумњичи за помоћ Александру Мркићу у бизнису шверца цигарета, док Мркића Специјално државно тужилаштво (СДТ) сумњичи за стварање криминалне организације која се бави шверцом цигарета.
Само неколико мјесеци касније (18. новембра 2023. године) слободе је лишен и Славко Стојановић.
Он је као и Вељовић бивши директор Управе полиције. Ухапшен је по налогу Специјалног државног тужилаштва, због сумње да је злоупотријебио службени положај у вези са шверцом цигарета. Он је, како се сумња, злоупотребом службеног положаја оштетио државну касу за 112.504 евра.
Стојановић се није дуго задржао у притвору, јер је након мјесец дана (28. децембра) пуштен на слободу, уз забрана напуштања мјеста боравка.
Наставиће се…
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
TO SU PATRIOTE MONTEUUSUPKOVICI SA VELIKIM KOKOSKAMA STO VECA KOKOSKA VECI LOPOV I KRIMINALA
FUKARE