ИН4С

ИН4С портал

Црна Гора и Албанија подржали продужење санкција Криму

1 min read
„Италија жели да превазиђе режим санкција и отвори канале дијалога. Европске банке ће моћи да отварају кредите малим и средњим руским фармама“

Црна Гора, Албанија, Норвешка, Украјина и Грузија придружиле су се одлуци Савета ЕУ о продужењу рестриктивних мера на годину дана за Крим и Севастопољ, саопштила је дипломатска служба Европске уније.

Средином јуна Европска унија је на годину дана, до 23. јуна 2019. године, продужила рестриктивне мере за Крим и Севастопољ.

„Овој изјави придружиле су се земље-кандидати Црна Гора и Албанија, Норвешка, која је чланица Европске економске зоне, као и Украјина и Грузија“, наводи се у саопштењу.

„Они ће обезбедити да њихова национална политика буде у складу са овом одлуком савета“, наводи се у саопштењу.

Италија је против

У понедељак је министар унутрашњих послова Италије изјавио да ће Рим бити један од првих који ће водити кампању за укидање европских санкција Русији. Према његовим речима, Италија се креће ка укидању ограничења Русији и планира да до краја године одржи неколико догађаја на ову тему.

„Италија жели да превазиђе режим санкција и отвори канале дијалога. Европске банке ће моћи да отварају кредите малим и средњим руским фармама“, истакао је министар.

Односи Русије и Запада погоршали су се због ситуације у Украјини и Криму. Западне земље су увеле низ санкција против Русије, оптужујући је за мешање. Москва је предузела контрамере, повела политику замене увоза и више пута изјављивала да је контрапродуктивно са њом разговарати на језику санкција. При томе је Москва више пута одбацивала оптужбе западних земаља о мешању у унутрашње послове Украјине, рекавши да није страна у украјинском сукобу у Донбасу и субјекат Минских споразума.

Савет ЕУ је 5. јула издао решење о продужењу економских санкција Русији на још шест месеци — до 31. јануара 2019. године. Мере су усмерене против финансијског, енергетског и сектора одбране, као и на робу двоструке намене. Оне су први пут уведене 31. јула 2014. године на период од годину дана и појачане у септембру 2014. године.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

4 thoughts on “Црна Гора и Албанија подржали продужење санкција Криму

  1. Norveška je od NATO pakta, budući da nije članica EU, predodređena da prednjači u raspirivanju potpuno sulude i besmislene rusofobije! Pišu se knjige, snimaju serije o „invaziji Rusa“, a pisce tog literarnog „smeća“ u Beogradu dočekuju sa najvećim oduševljenjem! To je potpuno očekivano ako se zna da „drugosrbijanci“ kontrolišu više od 90% kulture u Srbiji! O sankcijama koje ovdašnji režim „produžava“ Rusiji ne bih izrekao ni slova zbog najdubljeg prezira koji osjećam!

  2. I Napoleon, car Vilhem, Hitler su kretali na Rusiju, pa su sramno i kao porazeni prosli.
    Sada vojska IV Rajha, NATO vojska sa satelitima, cetvrti put kidisu na Rusiju. Ovaj put ce debelo platiti prva tri puta.
    Zalosno je sto su sa nacistima zajedno montenegrini, dukljani ili ti crveni hrvati, ideoloski naslednici Sekulini, koji je bio Paveliceva pudlica.

  3. Аферим,
    Нисам сигуран да ли постоји Норвешка нација и Грузијска нација, али ових 5 „држава“ вероватно мисле да чине нешто што ће бити забележено као светле тачке у њиховој историји.
    Црна Гора, Албанија, Норвешка, Украјина и Грузија. Придружују се „Одлуци Савета ЕУ о продужењу рестриктивних мера на годину дана за Крим и Севастопољ“. Наредила Дипломатска служба Европске Уније.
    За ове друге наведене можда то и личи, али није ми јасно за Црну Гору:
    Да ли ће се и даље певати песма
    „Црна Гора јес’ малена,
    Ал’ је часна и поштена.“
    Певаће се што да не, једни ће да певају, други ће да раде посао подгузних мува.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy