ИН4С

ИН4С портал

Петровић: Ниво демократије у Црној Гори пао од њеног уласка у НАТО

Др Драгана Петровића поред емисије Гост недеље, урадио је двије емисије Библиотека, које су  посвећене Црној Гори.
DRAGAN-PETROVIC

др Драган Петровић

DRAGAN-PETROVIC
Драган Петровић

Др Драгана Петровића поред емисије Гост недеље, урадио је двије емисије Библиотека, које су  посвећене Црној Гори. Емисије се зову „Годишњица уједињења 1918“ и „Има ли данас у Црној Гори поштовања демократије и људских права“.

У емисији Библиотека, снимљеној тачно на дан одржавања Подгоричке скупштине, Петровић је поред историјског осврта о тим догађајима, дао и своје утиске са управо одржани научни скуп историчара на којима је учествовао у Требињу и пригодног скупа у Херцег Новом.

У емисији под називом „Има ли данас у Црној Гори поштовања демократије и људских права“, Петровић је анализирао низ мјера донетих у Црној Гори само током 2018. године, које су далеко од елементарних демократских слобода и поштовања индивидуалних и колективних права, попут одредбе о егземпларним казнама за непоштовање химне и заставе што није случај у другим земљама, посебно не у том облику. Потом о забрани уласка у Црну Гору интелектуалаца, укључујући и историчаре само због својих радова и медијских наступа, чак и оне који су рођени на црногорском тлу и тамо имају своју родбину и кућно одредиште. Најзад хапшење опозиционих лидера и посланика а да им пре тога није укинут ни имунитет.

„И то све од како је Црна Гора постала чланица НАТО (истина недемократским путем, без референдума, где и председник владе Марковић тврди да је огромна већина становништва и поред све пропаганде државне против тога била). Отуда нису у праву апологете НАТО који тврде да улазак земље у ту алијансу поспешује ниво демократије. У Црној Гори то је након до садашњег искуства управо обрнуто“, изјавио је Петровић.

Емисије можете погледати на следећим видеима:

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net