ИН4С

ИН4С портал

Подршка ЦЕДИС-а сарадњи Електротехничког факултета и ЦИРЕД Црна Гора

1 min read
Декан ЕТФ проф.др Саша Мујовић, казао је да је понуђена сарадња обострано значајна и даје пуну подршку иницијативи.

Као посебан вид подршке тјешњој сарадњи привреде и науке, предсједник Одбора директора ЦЕДИС-а Рајко Радошевић са сарадницима, организовао је састанак са деканом Електротехничког факултета проф. др Сашом Мујовићем и предсједником комитета ЦИРЕД Црна Гора др Гораном Ковачевићем са циљем интензивирања, већ изузетно плодне сарадње ЕТФ-а и ЦЕДИС-а у областима заједничких интересовања а посебан нагласак је дат развоју могућности подршке факултета,  управљачком тиму националног комитета ЦИРЕД Црна Гора. ЦИРЕД Црна Гора је огранак једне од водећих међународних организација у области електродистрибуције – International conference on electricity distribution ЦИРЕД, гдје се представља најбоља међународна пракса у управљању дистрибуцијом електричне енергије.

Декан ЕТФ проф.др Саша Мујовић, казао је да је понуђена сарадња обострано значајна и даје пуну подршку иницијативи.

-Одлична иницијатива која се може додатно разрадити како би се направио и искорак у досадашњој пракси. Осим тога што ћемо кандидовати наш научни кадар који ће бити дио циредових комитета, овакав облик сарадње је подстицај за студенте да учествују у раду ЦИРЕД-а, с обзиром да постоји пракса да се приликом припреме магистарских радова, приложи макар један конференцијски рад, казао је  др Саша Мујовић, декан ЕТФ-а.

Предсједник ЦИРЕД Црна Гора др Горан Ковачевић, уз захвалност за подршку ЕТФ-а, изнио је своје виђење за даљу афирмацију ЦИРЕД ЦГ и његовог увезивања у  привреду. Не мање значајним сматра да ће се новим концептом рада ЦИРЕД-а олакшати поступак долажења до конференцјског рада.

-Код нас имамо ситуацију да су се завршавани вишемилионски пројекти који уопште нијесу били публиковани. То сматрам пропуштеним шансама и та пракса мора бити промијењена. То је процес али се ствари морају помјерити са ове садашње тачке. То ће бити задатак ЦИРЕД Црна Гора у наредном периоду, казао је Ковачевић.

На изузетну подршку наишао је предлог предсједника ЦИРЕД-а, о својеврсном облику помоћи те организације Електротехничком факултету, у домену кандидовања тема за дипломске и магистарске радове. Професор Мујовић је казао да је то пут ка квалитету и факултета али и ЦЕДИС-а.

-Тиме се ствара кадар који се хвата у коштац са проблемом. Вријеме измишљених научних тема је иза нас. Морамо правити искорак на начин да актуелне теме буду предмет студентских радова. ЦИРЕД као водећа организација у овој области итекако може помоћи да се кандидују теме које погађају у срж проблема и којима се студенти требају бавити у свом раду. Ти студенти ће сјутра бити  снага развоја и ЦЕДИС-а и осталих енергетских компанија, нагласио је Мујовић.

Предсједник Одбора директора ЦЕДИС-а Рајко Радошевић, осврнувши се на досадашњу изузетну сарадњу коју компанија има са Електротехничким факултетом, казао  је да су овакви сусрети изузетно значајни у повезивању привреде и научних институција и за крајњи циљ имају формирање стручног кадра који ЦЕДИС вуче напријед.

-ЦЕДИС ће свим својим капацитетима подржати национални комитет ЦИРЕД Црна Гора и његову сарадњу са ЕТФ-ом која ће, сигурни смо, допринијети и повећању техничких компетенција наших инжењера а тиме и помоћи у стварању још квалитетнијег кадра компаније, закључио је Радошевић.

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С

Прочитајте ЈОШ:

УНЦГ осудио напад на редакцију “Дана”: Незадовољни грађани да не дивљају по редакцијама!

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy