ИН4С

ИН4С портал

Полиција печатирала и чува одузете цигарете

1 min read

Фото: Борис Пејовић

Специјално државно тужилаштво наставиће истрагу око шверца цигарета и нестанка камиона цигарета које је требало да буде спаљене под патронатом Управе прихода и царина, а очекују се и нова хапшења у том предмету, сазнају “Вијести”.

На тајном дијелу сједнице скупштинског Одбора за безбједност и одбрану подијељена је и информација да је Упава полиције/Специјално полицијско одјељење, по налогу СДТ-а, пописала и запечатила све пакете цигарета које је држава одузела у магацинима Слободне зоне Луке Бар, а који се чувају у складишима Зетатранса.”Вијестима” је незванично саопштено и да је општи закључак тајног дијела сједнице – да је опсежну истрагу великим дијелом покренуо и премијер Дритан Абазовић када је љетос доставио оперативне податке о шверцу цигарета и особама и фирмама за које се вјерује да су у шверцерском ланцу.

”Активности на сузбијању шверца цигарета почеле су 2020. године, када је конституисана нова власт, а прије тога нијесу постојале”, казао је премијер Абазовић након тајне сједнице.

Он је новинарима у Скупштини, након сједнице Одбора за безбједност и одбрану о актуелним дешавањима у безбједносном сектору и међународној дипломатији, рекао да тужилаштво и Управу полиције треба пустити да раде свој посао.

Абазовић је казао да је задовољан радом тужилаштва и УП.

”Међутим, то треба да се крунише конкретним акцијама у наредном периоду и извођењем истине на чистину”, додао је Абазовић. Он је казао да мисли да је посланицима много јаснија слика када је у питању шверц цигарета и активности у вези са шпијунажом.

”Мислим да је данас јасно, ако некоме није било јасно, да су активности на сузбијању шверца цигарета почеле 2020. године када се конституисала нова власт, а да прије тога нијесу постојале”, рекао је Абазовић.

Он је оцијенио да није постојала политичка воља да се неко са тим суочи.

Абазовић је казао да је важно да људи попут главног специјалног тужиоца Владимира Нововића и вршитељке дужности врховне државне тужитељке Маје Јовановић буду у институцији система.

”Када је ријеч о (Саву) Кентери, отвориле су се неке нелогичности и данас. Агенција за националну безбједност ће наставити да ради своје активности професионално, да остане партнер нашим страним партнерима”, навео је Абазовић.

Током јавог дијела сједнице Одбора,17.октобра ове годне, премијер је оптужио бизнисмена Ранка Убовића и бившег помоћника директора Управе полиције Зорана Лазовића за шверц цигарета и кокаина.

Он је тада саопштио да постоје три клана која шверцују, а једном су наводно политички покровитељи партије у којима су Рашко Коњевић, Ранко Кривокапић.

”Због тога су сви напади. Прави се конструкција да бих се оптужио да учествујем у шверцу. Позивам надлежне да утврде чињенице”, рекао је тада Абазовић.

Тада још потпредсједник Владе Рашко Коњевић је на сједници казао да се Абазовић окружио са двоје људи који су директно имали контакт са шефовима друге криминалне групе.

”Поставио на мјесто секретара Вијећа за националну безбједност особу која је имала директне контакте са Љубом Миловићем (у документима Еуропола осумњичен да је члан шкаљарског клана). Љубо Миловић је побјегао од правде, а особа која је на том мјесту је могла да Љубу Миловићу даје податке јер је у континуитету била са њим у контакту и док је била шеф кабинета министра унутрашњих послова”, казао је Коњевић.

Специјално државно тужилаштво почетком октобра отворило је истрагу због нестанка камиона цигарета, вриједних око милион еура, а које је требало да се униште под надзором Комисије за уништавање цигарета Управе прихода и царина у Никшићу.

Током истраге ухапшени су предсједник и чланови Комисије због сумње да су били дио криманалне организације.

Специјално полицијско одјељење у ноћи између 1. и 2. октобра у својству грађанина узело је изјаву од директора УПЦ Рада Милошевића, који је неколико дана касније поднио оставку.

СДТ вјерује да су цигарете одређене за уништавање, умјесто у пећима, завршавале у шверцерским рукама.

Због нестанка пакета цигарета, прошле седмице ухапшена су још два члана Комисије за уништење цигарета и радник Зетатранса.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “Полиција печатирала и чува одузете цигарете

  1. Nikada mi neće biti jasna ova budalaština od uništavanja zaplenjenih cigareta. Umjesto da država proda regularno zaplenjene cigarete i tako dobijeni novac usmjeri socijalno ugroženim osobama,neko se „pametan“ dosjetio da je bolje da ih unište.( Naravno prvo ih prekontrolisati i uveriti se u njihov kvalitet)

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy