Потписано: Албански постаје службени језик у Македонији
1 min read
Албански језик од данас званично у употреби у Македонији
Предсjедник Парламента Македоније Талат Џафери је потписао Закон о језицима којим албански постаје службени језик поред македонског.
Закон је послао у Службени весник на објављивање, али без потписа предсједника Македоније.
Џафери је на свом фејсбук профилу објавио фотографију како у свом кабинету потписује тај закон и испод написао на амбанском и македонском: „Закон о употреби језика и у Службеном веснику“.
https://www.facebook.com/talatxhaferi/photos/a.386044171584104/956445784543937/?type=3
Закон о језицима, који је усвојен прије годину дана, послат је у Службени весник без потписа предсједника Македоније Ђорђа Иванова, који од тада одбија да га потпише зато што сматра да је противуставан.
Вицепремијер Македоније за европска питања Бујар Османи рекао је за кабловску Телевизију 21 да се очекује да Закон о језицима буде објављен данас у Службеном веснику Македоније, преноси Б92.
„То значи да спикер Талат Џафери од данас сједнице парламента може да воду на албанском језику“, рекао је Османи, који је као и Џафери, члан ДУИ, албанског партнера Социјалдемократског савеза Македоније у македонској влади.
Предсједник Македоније Ђорђе Иванов је два пута одбио да потпише Закон о употреби језика који је парламентарна већина СДСМ и ДУИ, уз подршку албанске опозиције и без присуства посланика опзиционе ВМРО ДПМНЕ, први пут изгласала 11. јануара прошле године, а други пут 14. марта.
Опозициона партија ВМРО ДПМНЕ синоћ је саопштила да је објављивање Закона о Језицима у Службеном веснику без потпса предсједедника државе „кривично дјело које не застаријева и за које следује казна затвора“.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Македонаца у Северној Македонији има 75%, Шиптара има 25%.
Македонци су апсолутна већина.
Али, као последица демократије,
Македонски корпус је подељен на 2 дела: 37,5% Македонаца једне врсте, који наступају са својом партијом, и 37,5% Македонаца друге врсте који такође исказују себе кроз другу партију.
На изборима се издвајају ова три ентитета, са по 25%, 37,5% и 37,5% јачине у бирачком телу.
Коме ће припасти власт? Па већини, дакле Македонци I + Шиптари са 62,5% гласова.
Македонци II остају увек ускраћени, а по правилу су то прави Македонци, а не као они из групе II.
Практично, Шиптарска мањина осваја власт у овој држави званој Северна Македонија. Све по легитимним демократским принципима, нема потребе приговарати.
Нешто ме овај назив „Северна Македонија“ асоцира на једну привремену „државу“ коју је кума ЕУ назвала „Србија и Црна Гора“. Сербомонтенеграна.
Када би се десило неко чудо, па да се Македонци I и Македонци II удруже, Европска унија би одмах реаговала и објавила да није фер таква хомогенизација у цивилном друштву, наравно то би морало да се санкционише. Неком принудном управом, а гаранција мира би био НАТО пакт.
И комунистички систем у Југославији је био подржан од стране Рајха, све док су се комунисти делили на Срби I и Срби II. Онда је наишао хомогенизатор и националиста балкански касапин, и покварио идилу.
Ово што је горе објашњено за Северну Македонију, важи пресликано и за Црну Гору. Принцип је исти, остале су само нијансе.
Овде су Срби такође подељени у две групе: На Србе са једне стране и Црногорце са друге стране. Тако подељен националнни корпус је ушао у машину звану демократија. На почетку као месо, а на излазу су то испале добре кобасице. То је омогућило да Муслиман законски одузима хришћанину објекте и некретнине, све по закону.
Još samo belu kapu svima po zakonu na glavu, naročito novomakedoncima.Spremite gi traktori brako makedoncite na severot ke begame …