Правда на чекању: Још увијек нема иницијативе за скидање имунитета “перјаницима“ ДПС-а и СД-а у случају „Станови“
1 min read![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2023/01/perjanici.jpg)
Фото: ИН4С
На ванредним сједницама Скупштине заказаним за 4., односно 10. фебруар, на дневном реду биће Предлог закона о измјени и допуни Закона о државном тужилаштву, односно предлог измјена и допуна Закона о одузимању имовинске користи стечене криминалном дјелатношћу.
Посланици, још увијек нису поднијели иницијативу за сазивање ванредне сједнице на чијем би се дневном реду нашло питање скидања имунитета посланицима ДПС-а Предрагу Бошковићу, Драгици Секулић и Сузани Прибиловић, као и посланицима СД- а Дамиру Шеховићу и Ивану Брајовићу, које тужилаштво сумњичи у случају „Станови“.
Скупштини Црне Горе још није достављен захтјев за сазивање ванредне сједнице на чијем би се дневном реду нашло питање скидања имунитета поменутим посланицима. То су недавно и казали из кабинета предсједнице Скупштине , пише РТЦГ.
Административни одбор је 22. децембра прошле године једногласно предложио Скупштини Црне Горе укидање имунитета поменутим посланицима због сумње да су као дио Владине Комисије за рјешавање стамбених питања злоупотријебили службени положај.
СДТ је формирало предмет против Бошковића, Секулић, Прибиловић, Брајовића и Шеховића, као и против Будимира Шегрта, Сање Влаховић, Суада Нумановића, те Дражена Миличковића због сумње да су злоупотребили службени положај приликом рјешавања стамбених потреба функционера Владе.
Предсједница црногорске Скупштине Данијела Ђуровић за 4. фебруар заказала је сједницу на којој ће се расправљати о Предлогу закона о измјени и допуни Закона о државном тужилаштву. Измјеном је предвиђено да се мандат вршиоца дужности Врховног државног тужиоца не ограничава на два узастопна по шест мјесеци, већ да може трајати до избора челника државног тужилаштва у пуном мандату.
Предлог измјена и допуна Закона о одузимању имовинске користи стечене криминалном дјелатношћу црногорски парламент разматраће на ванредној сједници 10. фебруара. Влада је Предлог закона утврдила у децембру прошле године, а захтјев да се тај акт разматра на посебној сједници Скупштине поднио је премијер Дритан Абазовић.
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2022/10/0-02-05-b923b1b69720421610be1c8886d9aa3e5785fb2405d1260129ec99b6cc5feec9_a42cea59ea42f009-1024x105-1.png)
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Viber-komjuniti-300h50-a.jpg)
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Telegram-komjuniti-300h50-a.jpg)
Ja jos jednom apelujem da se do kraja razotkriju svi klanovi, dogovori, podmetacine ko sa kim i za koga radi. Niti sam tuzilac, niti sam sudija pa ima ko o tome da odlucuje ali se morq javnost vise rasteretiti!
Ima nešto trulo u državi Danskoj! Koliko je tek truleži u Monteprkno skalameriji?
Neće ih ni bit,
lopuže su odane evropskim „vrijednostima“
Banda lopovska!