Препорука књижаре Матице српске за ову недељу: ,,Црногорски сепаратизам“, нова студија Александра Раковића

Књига "Црногорски сепаратизам" др Алекандра Раковића
Књижара Матице српске – Друштва чланова у Црној Гори вам ове седмице препоручује нову студију ,,Црногорски сепаратизам“ Александра Раковића, једног од четири српска интелектуалца коме је забрањен улазак у Црну Гору.
Књига Александра Раковића Црногорски сепаратизам је прва цјеловита студија о развоју и настанку савременог Монтенегра и расрбљавању „Српске Спарте“.
- Ко су били идеолози црногорске нације?
- Како су комунисти прихватили хрватске националистичке идеје?
- Ко стоји иза пројекта расрбљавања Црне Горе?
– Црногорски сепаратисти су узоре за своје идеје најпре налазили у изданцима идеологије хрватског праваштва: од радикално десне до радикално лијеве. Од Анте Старчевића преко Секуле Дрљевића до Мила Ђукановића пун је континуитет. Црногорски сепаратисти данас идејно шетају од римокатоличког клерикализма, западне цивилизације и хрватског праваштва до комунистичке идеологије, па тако укруг. Тај круг подсјећа на шетњу у самовољно одабраном менталном затвору као бијегу од сопственог српства и православља.
Ову књигу препоручују: академик др Љубодраг Димић, проф. др Богољуб Шијаковић, др Драган Богетић, проф. др Милош Ковић.
Из књижаре Матице српске поручују да је цијена књиге са попустом од 20% је 12.00 евра.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

