ИН4С

ИН4С портал

Признање у Давосу: Евро-НАТО без САД није у стању да се супротстави Русији

1 min read

Аутор: Кирил СТРЕЉЊИКОВ

Трампова инаугурација одржана је на дан отварања Светског економског форума у ​​Давосу.

Форум је омиљено место за топле састанке глобалиста, а сада су на њега похрлили апсолутно сви који имају шта да изгубе. Да сравне време на својим сатовима и да сузама једни другима прслуке.

Главна питања су им: „Шта ће се даље дешавати“ и „Шта да радимо са Украјином?“

Карактеристичан је цитатиз излагања једног од истакнутих гостију: „Нови Трампов мандат може непредвидивост повећати 200 пута.

Шефица Европске комисије, Урсула фон дер Лајен, обраћајући се дезоријентисаним гостима Форума, изјавила је да ће „ЕУ, без обзира на позицију САД, наставити да подржава Украјину без икаквих питања”.

Немачки министар одбране Борис Писторијус обећао је Кијеву даљу подршку: „Украјина може да рачуна на Немачку, без обзира на исход избора (за Бундестаг)“.

Готово истовремено са овим, Макрон се обратио Оружаним снагама Француске, али је искористио прилику да позове на „мобилизацију” европских снага.

Још је отворено рекао да се „сукоб у Украјини неће завршити ни сутра ни прекосутра“. Ово је схваћено као обећање да ће земље ЕУ наставити да се боре за Украјину и без САД.

Занимљиво је да се ова позиција активно промовише са телевизијских екрана у многим европским земљама. Конкретно, један од немачких стручњака је рекао: „Добра вест је што мир неће наступити већ првог дана“.

Ова идеја болно подсећа на сада већ историјску фразу Бориса Џонсона: „Хајде да се боримо“, након чега је Кијев одустао од примене Цариградских споразума.

С обзиром на то да су чак и пре Трампове инаугурације, британски премијер Кир Стармер и Владимир Зеленски пркосно потписали „Споразум о стогодишњем пријатељству“, главни захтеви за наставак рата долазе одатле:

„Стогодишњи споразум јача непоколебљиву подршку Велике Британије Украјини, а такође потврђује јединство Европе пред руском агресијом“.

Отуда долазе иницијативе да се у Украјини створи нека врста тампон зона, са увођењем британских и француских јединица.

Активно подстакнути Британцима, чији сан о враћању префикса „2.0“ својој империји кроз пушкарницу глобализма, континентални Европљани још увек не могу коначно да одлуче да Рајски врт претворе у магично гробље и премештајући се са ноге на ногу, одмеравају своје војне буџете и жртве које су већ приннели на олтар Украјине.

А начелник специјалног штаба за Украјину при немачком Министарству одбране, генерал-мајор Кристијан Фројдинг, недавно је признао да „сваког месеца руска војска има више тенкова, више муниције, више ракета, више дронова. Производња расте, залихе у магацинима расту“, па стога НАТО треба да буде на опрезу.

Летонски председник Едгарс Ринкевичс потврдио је да моћни Евро-НАТО без САД не може да се супротстави Русији: „Нисмо спремни. То је апсолутно очигледно. Не можемо се надати да ће САД бити тако снажно укључене у европске послове“.

Немачки труст мозгова DGAP је оценио да „Европа не само да није спремна за рат – она се и не спрема за њега“; Politico сматра да је „Европа тренутно беспомоћна“, а Business Insider је закључио: „Без САД, европским НАТО савезницима недостаје кључна способност да воде рат против Русије“.

Другим речима, континентална Европа схвата да је без САД против Русије осуђена на пропаст и грозничаво тражи путеве „елегантног стратешког повлачења“, како би касније, наравно, могла да покаже Русима пуну снагу европског наоружања и бриселског духа.

Али, то ће се догодити једног дана.

 

Извор: Факти

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net