Просјечне плате министара преко 1.500 евра: Лези хљебе, да те једем
1 min readДок се министри у Влади Црне Гоre бахате са мјесечним примањима изнад 1.400 евра, обични грађани раде зa надокнаде које често не прелазе више од 300.
Такође, добијање кредита код банака министрима „иде као по лоју”, док обичан човјек често остаје „кратких рукава” код већине банака.
Предсједница Координационог одбора мајки Жељка Савковић казала је да државни функционери имају невјероватна мјесечна примања, док, с друге стране, мајке већ по ко зна који пут данас излазе на улицу да одбране своја доживотно стечена права од 336 и 192 евра.
– И док нам свакодневно испред очију лете невјероватна примања државника Црне Горе, њихово имовинско и штедно стање, мајке се на улицама боре за 336 и 192 евра. Да није тужно, било би смијешно, истакла је Савковић за „Слободу”.
Такође, додаје да су не само узели све што се могло узети од мајки, већ су показали и своје незнање и нестручност.
– И није само то што су хтјели да узму од мајки, њима на образ, ако им је ишта од њега остало, већ што и даље показују своје незнање. Погледајмо чињенице и бројке. Има се за себе, а нема за државу и њено најугроженије становништво, дјецу и мајке, рекла је Савковић.
Према њеним ријечима, власт се свакодневно задужује, а, с друге стране, расипа, остављајући своје грађане на рубу егзистенције, што значи само једно – народ трпи и ћути.
– Узимај док је тако. Додај неком неку цркавицу да га смиримо и пунимо своје џепове да имамо са чим у мировину. То једино интересује нашу власт. Да није тако, не би већ пуних осамнаест мјесеци мајке тражиле правду на улици. Правда је спора, али достижна. Само пажљиво са нашим парама, да не прекипи, нагласила је Савковић.
Тошковић: Функционери ДПС-а обезбиједили егзистенције науштрб народа
Предсједник Општинског одбора Радничке партије Радован Тошковић оцијенио је да не постоји никакав допринос функционера ДПС-а и министара који би оправдао енормно високе плате.
– Грађанима, три деценије од како су они на власти, срозан је стандард живота. Сваког дана грађани све дубље тону у економско-социјални амбис. Власт не жели да ријеши проблем грађана који су свакодневно суочени са сиромаштвом и биједом, јер се њихови џепови преливају новцем, казао је Тошковић за „Слободу”.
Такође, додаје да државни функционери ДПС-а нијесу кредитно задужени као обичан народ.
– Они су једна идеолошка дружина, која одржава власт од времена комунизма, па све до данас. И они су себи намјестили велике плате и друге привилегије, обезбиједили себе науштрб овог народа, рекао је Тошковић.
На питање како коментарише то што потпредсједник Владе Рафет Хусовић има кредит од 14.181 евро, који враћа са мјесечном ратом од свега шездесет евра, Тошковић одговара да је то још једна врста безобразлука државних службеника.
– Већи дио нашег становништва не може да подигне кредит јер нијесу кредитно валидни и морају наћи жиранте, што је данас немогуће. Хусовићу је то сигурно партијска награда, јер не видим друго објашњење по којим критеријумима је могао добити тако повољан кредит. Не само он, него и већина послушника ДПС-а. То им је накнада за партијски рад. Уназађују грађане и понижавају, треба да их буде срамота, закључио је Тошковић.
Шта ће Душку седам пиштоља?
Према Тошковићевим ријечима, премијер Душко Марковић треба да објасни да ли је од своје плате, која износи 2.066 евра, могао да купи седам пиштоља, које је пријавио да посједује.
– Очито да он није давао паре за њих, него су му то разноразни поклони. Вјероватно што је, њему блиским људима, чинио одређене привилегије, јер одакле му новац за скупоцјене пиштоље? А друго, шта ће му толико пиштоља? Није он регистровани колекционар пиштоља, колико је мени познато, оцјењује Тошковић.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Морају кукавци и они од нечега да живе……
U fokusu paznje treba da bude doprinos drzavnih funkcionera i borba za opste dobro gradjana. Plate treba da budu spram njihovog doprinosa. Problem je u tome sto im plate sluze za dzeparac, a ostala „primanja“ i „mogucnosti“ ispod zita sluze za enormno bogacenje. Pljacku i zloupotrebe.
Treba ocenjivati njihov doprinos i zalaganje za dobro drzave i gradjana. Sto njima ocigledno nije ni pod razno.
Gore je što poslanici u skupštini primaju isto toliko, a ne vrijedi im rad ni 50 evra. A najgore je što bi toliko trebala da bude prosječna plata, da bi se moglo, iole, dostojanstveno živjeti i glasati.