ИН4С

ИН4С портал

Протест у Бару: Нечувено да се у 21. вијеку руше амфитеатри и сијеку вишедеценијски чемпреси

1 min read
У општини Бар данас су окупили незадовољни грађана испред ограде градилишта, протестујући због сјече чепреса и изградње вртића у гимназијском дворишту.
Са протеста у Бару

Са протеста у Бару

У општини Бар данас су окупили незадовољни грађана испред ограде градилишта, протестујући због сјече чепреса и изградње вртића у гимназијском дворишту.

На самом почетку протеста је било неколико стотина грађана, а током протестне шетње, број је константно растао, и према процјенама организатора премашио хиљаду.

Говорници су се грађанима обратили испред ограде градилишта, а на протесту су овога били пута присутни и редари.

Потредсјеница Демократске народне партије Маја Вукићевић је истакла да ово питање не треба да се политизује.

Маја Вукићевић, потпредсјендица ДНП-а

Данас смо дошли да подржимо грађане и њихов миран протест, без жеље да политизујемо ово питање. Али управо из редова власти ових дана се врши политизација и класична замјена теза, па се може чути и апсурдна тврдња како су одборници опозиције криви за сјечу чемпреса и градњу вртића на мјесту које није примјерено за ту намјену“, казала је Вукићевић новинарима портала ИН4С.

Сматрамо, додала је она, да се мишљење грађана мора уважити, да се по овом питању мора наћи компромис.

Нечувено је да у 21-ом вијеку неко руши амфитеатре, сијече деценијама старе чемпресе, и игнорише мишљење својих суграђана. По овом, али и свим другим питањима која су значајна за живот становника Бара мора постојати договор„, оцијенила је Вукићевић.

Тамара Чуровић се такође, обратила окупљенима, који су на помињање имена предсједника Општине Бар Душана Раичевића узвратили громким повицима „уа“. Говорећи испред организатора, Чуровић се осврнула на јучерашњи Раичевићев јавни иступ, први овим поводом.

Поменуо је изградњу спортске хале и храма и да је тада уклоњено више стабала и да се нико није бунио. Наше непружање отпора томе је прави одговор да ми ни у чему нисмо против развоја града, то је морало да се уради, схватамо да се за развој некад нешто мора и уништити, али, ово никако није развој! Рекао је и да друге локације нису комунално опремљене-па, ниједно земљиште само по себи није комунално опремљено, него смо сви ми морали то да урадимо, то не пада са неба. Рекао је и да двориште годинама није коришћено за намјене које ми пропагирамо-па ако га то баш толико занима, позивам га да се укључи и да организује неку школску секцију, увијек се може нешто више учинити„, навела је Чуровић.

Професорица Божена Јелушић рекла је да је у овом тренутку требало на овом мјесту да буду сви просвјетни радници Црне Горе, “у спомен стријељаним барским чемпресима, њих 90 за једног инвеститора”.

Још горе је признање да планерска и архитектонска струка спремно издаје своју фтгуритативно речено Хипократову заклетву и ставља се у службу интересних центара клијентелизма, а против школа и њиховх стандарда, и против барске младости. Овдје се у Бару данас брани разум. Мило ми је што сам дио овога са вама и вољела бих да су све моје колеег овдје“, казала је Јелушић, након чега је почела шетња улицама Тополице до зграде општине.

 

 

 

 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net