ИН4С

ИН4С портал

Против природни опрост

1 min read

Покушајте да замислите шта би се догодило да се неки хрватски званичник руковао са генералом Ратком Младићем. Осим што би тај чин био фаталан по његову политичку каријеру, личну безбједност, безбједност његове породице, сасвим је могуће је да би се исти суочио и са формалним посљедицама, попут одузимања држављанства и протјеривања из Хрватске.

ratko mladić

Захваљујући ратним заслугама генерала Ратка Младића, Срби у БиХ су остали и опстали на својим вјековним огњиштима и није их задесила судбина њихове крајишке браће. Зато што је спријечио да оно започето у вријеме НДХ оконча пола вијека касније, генерал Ратко Младић је једнако омражем како међу Хрватима, тако и међу босанско-херцеговачким муслиманима. Да се и послије седам деценија значајан дио оних који себе данас називају Бошњацима осјећа хрватским цвијећем,  недавно је изјавом да јој је Готовина омиљени генерал, потврдила ипрва сребреничка мајка Мунира Субашић.

Насупрот резултата Ратка Младића стоје резултати омиљеног Мунириног генерала и његових првих сарадника Младена Маркача и Ивана Чермака. Баш они су руководили финалном фазом пројекта започетог 1941. Њихови достигнућа резултирала су уклоњањем и последњих остатака закланог народа Крајине. Акцијом којом су руководила поменута тројица, једна трећина територије данашње чланице ЕУ потпуно очишћена од њених становника. Е баш са њима таквима, прије неколико мјесеци руковао се предсједник Владе Републике Србије.

vucic1

Не само да је Александар Вучић послије овог чина опстао као премијер, већ је задржао и неприкосновени рејтинг, десетак пута већи од свог првог следећег политичког ривала. Од народа који је свог првог изабраног предсједника, а потом и највећег генерала испоручио хашкој правосудној карикатури, тако нешто је искрено било и за очекивати. Можда је у праву Вучићев пријатељ амбасадор Мајкл Кирби, који недавно одвали да смо ми Срби заиста “помало шизофрени“. Одвали и остаде не протјеран из Србије.

vucic

Поред тога што се јавно поноси пријатељством са Кирбијем и осталим носиоцима фашистичке реторике о Србима, попут Џозфа Бајдена и Џона Мекејна, премијер Вучић ужива у ничим изазваном мазохистичком намјештању лица за политичке шамаре, а каткада и праве каменице. На самоподметнуто лице премијера Србије, одбијањем иницијативе о утврђивању универзалног “Дана сјећања“ – посвећеног свим жртвама ратова на територији бивше Југославије, у дуету су шамаре опалили  Хашим Тачи и Зоран Милановић.

Чињеница да је у балканским ратним сукобима страдало вишеструко више Срба него свих осталих заједно, није поколебала Вучића да баш он буде подносилац иницијативе о утврђивању универзалног “Дана сјећања“.Још мање је ова зла математика људског страдња, засметала премијеру једне геноцидне државе и једном лажном државнику, да ту иницијату одбију. Тачи и Милановић, двојица званичника са чијих територија су Срби етнички очишћени, одбијајући Вучићеву иницијативу, наводе да би се тиме “релативизовао геноцид“ над њиховим народима. Дајући себи за право да проширим седам деценија стару мудрост Јована Дучића, рекао бих да смо ми Срби заиста окружени најхрабријим народима, не зато што се ничега не боје, већ зато што се ничега не стиде.

Jovan Ducic

Током дана жалости, који је текао паралено са усташким оргијањем у сусједној чланици ЕУ, премијер Александар Вучић изјавио је да: “Злочин морамо опростити“. Ова премијерова реченица далеко превазилази оквире политике и намеће психолошко – етичко питање: Може ли се опростити некоме, ко од тебе опрост не тражи? Не само да не тражи, већ финални датум седам деценија раније започетог злочина, слави као свој централни празник и први датум националне историје. Њихова предсједница војну акцију која је са трећине територије Хрватске збрисала комплетну популацију, окарактерисала је следећим ријечима: “Олуја била чиста, легитимна и бриљантна војна операција којом је, осим ослобађања окупираног подручја Републике Хрватске, спријечена могућност геноцида у сусједној Босни и Херцеговини и донијела увјете за стварање трајног мира“.

izbeglice-oluja-rat-rat-u-hrvatskoj-1355094382-239439

Јевреји су Њемцима могли да опросте Холокауст, можда и бројчано већи злочин, јер је канцелар Вили Брант молио за опрост. Јерменском руководству и народу не пада на памет да геноцид опросте Турцима, јер званична Анкара не само да тај опрост не тражи, већ и геноцид негира. Зато било би заиста љековито да нам премијер Вучић објасни како да ми Срби опростимо Колинди и овима што у усташком трансу и уз Томпсонове концерте, из године у годину проводе почетак августа?

dron-na-koncertu-tompsona

Можда у овој премијеровој реченици да “Злочин морамо опростити“ има основа за унапређење медицине, психологије и чак правне науке, увођењем појма против природни опроштај, аналогном против природним блудом над здравим разумом.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

4 thoughts on “Против природни опрост

  1. Jedini nacin da se definisu odnosi sa nasom razbracom u Hrvatskoj i Bosni (sada tu treba ukljuciti i Montenegro) je principjelna politika reciprociteta. Jedna hrvatska firma u Srbiji, jedna srpska firma u Hrvatskoj. Isto tako za svaki vid saradnje i odnosa izmedju zemalja. Tako bi trebalo definisati i odnose sa bivsim zapadnim „saveznicima“. Odnosi sa Montenegrom isto kao sa svakom stranom drzavom. U svim drzavama identifikovati politicke neprijatelje i svesti sve kontakte sa njima na minimum. ( Sta ce Vucicu kontakti sa McCain-om kad se zna da je on srpski neprijatelj i promuslimanski ratni huskac). Ko je on da sa njim premijer jedne suverene drzave mora da ima kontakt? Takvih primjera bi se moglo navesti stotine. Nama su potrebni lideri koji imaju kicmu, jer ova „utakmica“ jos nije zavrsena. To Vucic bolje zna od svih nas, jer su mu dostupne informacije koje nama nijesu. Ono sto mi iz dijaspore ocigledno bolje znamo je to da se ulagivanjem nista nece postici. Prekinite vec jednom to otuzno dodvoravanje bjelosvjetskim probisvijetima i prevarantima!

  2. Мунира Субашић, је мајка глобална а никако сребреничка, јер за мајчинство сребренице добива плаћу))).

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *