ИН4С

ИН4С портал

Пун крви и голотиње: Један Хичкоков филм је требало да буде толико језив да га није ни снимио

1 min read
Уз сва његова велика и феноменална филмска достигнућа, Алфред Хичкок је сигурно најпознатији по свом филму "Психо", а посебно по сцени у којој мушкарац обучен у одећу своје мртве мајке ножем напада голу жену која се тушира у мотелу.

Алфред Хичкок

Уз сва његова велика и феноменална филмска достигнућа, Алфред Хичкок је сигурно најпознатији по свом филму „Психо“, а посебно по сцени у којој мушкарац обучен у одећу своје мртве мајке ножем напада голу жену која се тушира у мотелу.

Публика је те 1960. године била потпуно трауматизована. У недавном документарцу о тој сцени „78/52“ Питер Богданович се присjећа „континуираног вриштања“ које је испунило биоскоп за време премијере „Психа“ у Њујорку.

Међутим, Хичкок је у припреми имао и много шокантнији филм, који је требало да сними само неколико година касније, а који је требало да се зове „Калеидоскоп“.
Одлучан да одржи корак са иновативним европским редитељима, Хичкок је желио да укључи њихове радикалне методе у своје типично мрачне приповјетке. Да је успио у томе, данас смо могли прослављати 50. годишњицу његовог ремек-дјела које би вјероватно помјерило још неке границе на подручју стравичних табуа. Али то се, ипак, није догодило.

Калеидоскоп“ је сматран толико агресивним да чак ни човјеку који је створио „Психа“, није било дозвољено да га сними, пише Би-Би-Си. Познати редитељ се надао да ће продукција филма почети 1967. године. Добио је свог почасног Оскара, награду Ирвинг Г. Талберг, објављена је књига његових интервјуа Франсоа Трифоа, па је тако и његово место међу најславнијим редитељима свих времена било обезбијеђено.

Међутим, два његова дјела „Марни“ и „Поцепана завеса“, била су потпуни фијаско. „Завеса“, Хичкоков 50. филм, јако лоше је прошао 1966. године, када је приказан.

Филм прати посебан осећај као да заправо његов аутор није обраћао пажњу на оно што ради“, написао је Ричард Шикел у Лајф магазину. Шикел је наставио са својим приговорима и написао да је тај филм механички, и да је дело „уморног“ Хичкока који понавља „своје прошле тријумфе“.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy