ИН4С

ИН4С портал

Путин у Београду одмах после короне; Предраг Рајић у „Српском св(иј)ету“

1 min read

Нажалост то је један сукоб који ће трајати још, а траје од кад је створена држава Израел 1948. године, и отада немате ни једну годину до данас да није било сукоба. Све се своди на један еклатантан пример, који показује да је тај сукоб осуђен да буде вечни. Храмовна Гора краља Соломона, односно Храм краља Соломона који је обнављао краљ Давид је највећа светиња за Јевреје и њихов завет је да морају кад- тад да обнове тај храм који се налази у Јерусалиму, јер је то предуслов да дође њихов Месија којег чекају. Остатак тог Храма је Зид плача, који је потпорни зид тог брда на ком је Ал Акса џамија, која је трећа најважнија у муслиманском свету, јер се одатле по предању Мухамед вазнео на небо. Јевреји не могу да обнове Храм ако на брду стоји Ал Акса џамија. Ако би дошло до рушења, можете замислити каква би то увреда била и каква би била реакција. Имате два легитимна погледа која имају своје уверење и право на храм“, рекао је народни посланик у Скупштини Србије Предраг Рајић у „Српском св(иј)ету“ о узроцима дешавања у Израелу, односно Палестини, изражавајући жал што Јерусалим није мјесто које повезује религије, већ мјесто највећих сукоба.

Он је у наставку говорио о актуелној политичкој ситуацији на Блиском Истоку уз врло интересантне моменте, а у наставку је говорио о брзој реакцији министра Селаковића на реговања у Србији поводом напада у Израелу, нагласивши да износи чињенице о њему због гледалаца:

Министар Селаковић је ванредно образован човек и један је од најбољих ученика председника Вучића, и добро разуме политику. Он има 38 година и већ је био министар правде, па генерални секретар председништва, па сад министар спољних послова, немате много таквих људи у свету. Патриота је и истински српски родољуб, што је доказивао годинама“.

Како може Албанија да покрене процес, у чије име? То за шта они туже није на њиховој територији, они су признали независност Косова*. Чак ни када би себе прогласили неком матицом тог народа. Подсетићу да ни тужбе Хрватске ни Босне и Херцеговине нису прошле, које су бар имале легитимитет да уђу у тај процес. Актуелне власти на Косову* немају шта да понуде својим грађанима, огромна је незапосленост, а корупција још већа, као и криминал, одлази становништво…“, прокоментарисао је питање водитељке Гордане Јанићијевић о најавама да ће Србију опет тужити за геноцид, овај пут сусједи са југа.

У наставку је говорио о Аљбину Куртију, садашњем премијеру Косова*, и подршци коју има од стране запада:

„Курти је екстремиста и за албанске прилике. Мени је жао што грађани трпе демагогију својих лидера, који се богате на њихов рачун и за све што се дешава на Косову и Метохији криве српски фактор и државу Србију. Аљбин Курти је чак и за те ‘шумске политичаре’, који су дошли из УЧК* и скинули униформе екстреман“.

Гост Националне телевизије је анализирао његову политику и обећања да ће се суочити са корупцијом, што му обезбјеђује подршку становништва. Он је у наставку говорио о најављеном Самиту на Брионима и сусретима балканских политичара који имају врло заоштрене односе, изразивши жељу да ће доћи до твз. Мини шенгена.

Прелиставајући актуелности, на питање о „нон- пејперима“, које сматра испитивањем јавности је рекао:

Балкан је као Кавказ или Блиски Исток, јер нема решене границе, и свако ко се бави геополитиком ће сматрати за свој успех ако понуди решење које би довело до стабилности у региону. Тако су многи изградили своје каријере, као нпр. у Босни и Херцеговини“.

Предраг Рајић је анализирао односе са властима у Босни и Херцеговини, стављајући акценат на Бошњаке, за које тврди да су сити тих наоштрених односа са Србима, што доказује и њихов долазак у Београд на вакцинацију. За односе са Црном Гором каже:

Једина будућност Црне Горе је у интегрисању свих њених грађана и националних заједница, једино тако може бити успешна држава. То је и циљ Србије, која не доводи у питање нити границе Црне Горе, нити њену државност, и то треба напоменути. Интерес Србије је да српски народ у Црној Гори буде заштићен, да може да конзумира право које му даје црногорски Устав и гарантује Европска заједница“.

Изразио се афирмативно у односу владике Јоаникија према Синоду СПЦ, чији став дефинише као чврсту вољу да Митрополија буде то што јесте, односно дио СПЦ, а са друге стране је коментарисао и политику здравка  Кривокапића.

На крају је говорио о односима са Русијом, оцијенивши их као одличне и да сада тај традиционалан однос добија и привредно- економску афирмацију:„Тржиште белих сирева у Русији сада 25 одсто покрива увоз из Србије“.

Имао сам част да упознам министра Сергеја Лаврова, он је доајен светске дипломатије, сматрам да ми је то круна досадашње каријере, јер је реч о човеку који је пример како се држави служи на прави начин. На том разговору је потврђено да ће председник Путин доћи у Београд чим се смири епидемиолошка ситуација. Он није посетио ни једну страну државу откад траје епидемија изазвана корона вирусом. Уверавања која смо тамо добили је да ће Србија бити прва држава коју ће он посетити, и то је доказ колико цени српско руководство и ово партнерство које је лично успоставио са председником Александром Вучићем“, закључио је гост „Српског св(иј)ета“.

Погледајте цијелу емисију на Јутјуб каналу ИН4С телевизије.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *