ИН4С

ИН4С портал

Ради се на 4 могућа сценарија за такмичење: Евровизија 2021?

1 min read
Организатори "Евровизије" су најавили да ће полуфинале такмичења у Ротердаму бити одржано 18. и 20. маја наредне године, а финале 22. маја, упркос недоумицама око формата догађаја због пандемије ковида 19.

Фото: Getty/Michael Campanella / Stringer

Организатори „Евровизије“ су најавили да ће полуфинале такмичења у Ротердаму бити одржано 18. и 20. маја наредне године, а финале 22. маја, упркос недоумицама око формата догађаја због пандемије ковида 19.

Европска радио-дифузна унија је саопштила да ради на изради четири могућа сценарија за такмичење, од релативно уобичајене верзије до оне развијене под претпоставком да ће у Холандији у том тренутку на снази бити мјере карантина.

У случају да у Холандији у вријеме одржавања такмичења буду на снази мјере карантина, догађај ће бити одржан без публике. Организатори вјерују да ће у арени „Ahoy“ у Ротердаму бити могуће одржавање наступа уживо, уз смањен број посјетилаца и поштовање мјера дистанцирања.

На такмичењу ће учествовати 41 земља, а 19 је одлучило да ће на такмичење које ће бити одржано наредне године послати изабране такмичаре за 2020. годину. „Евровизија“ ће бити одржана под слоганом „Open up“, који је планиран за овогодишње такмичење.

(Извор: Тањуг)

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy