ИН4С

ИН4С портал

Радуловић: Због недовољне подршке, пропала идеја за валоризацију хладњаче у Матагужима

1 min read

Никола Радуловић

Због незаинтересованости бивше градоначелнице и ПЕС-а као политичке организације, хладњача капацитета двије хиљаде тона у Матагужима је празна, оцијенио је Никола Радуловић, кандидат за одборника листе „За бољу Подгорицу-Јаков Милатовић“ и директор Плодова.

Он наводи да су пољопривредни производјачи незадовољни, а идеје за њену валоризацију пропале због недовољне подршке.

– Моја посљедња идеја везана за хладњачу је била да је уступимо пољопривредним производјачима да чувају своје производе од кварења љети, а да трошкове струје и одржавања подијеле општина Подгорица,Тузи, Зета и Влада. Ови трошкови одржавања, ако би се подијелили, били би занемарљиво мали. Поводом овог састанка, нас је једино испоштовала општина Зета, и са њима смо обавили конструктиван састанак, али ипак нијесмо дошли до договора због одсуства договора са осталим странама – навео је Радуловић.

Радуловић наводи да је његова друга идеја била да цијелу хладњачу размонтирају, и да је преселе у Подгорицу на простор поред Камионске пијаце.

– То је наишло на велики отпор, нарочито представника Владе јер су сматрали да је то безначајна идеја. За реализацију ње, потребно би нам било, по процјени неколико фирми које су долазиле, до 200.000 еура, што за Владу и Главни град не би требало бити много, тим прије што би се та инвестиција брзо исплатила, а тезге са камионске пијаце ријешиле проблем чувања својих добара код нас у хладњачи. Продужавање уговора Тржницама и пијацама мене је, као директора предузећа Плодови, спутало да било шта урадим поводом преузимања пијаце. Ово је и један од разлога зашто сам напустио ПЕС – рекао је Радуловић.

Он додаје да Плодови посједују имовину од преко десет милиона евра.

–То је ипак занемарено, па ја нијесам позван ни на један колегијум са градоначелницом гдје би заједнички донијели одлуку како најбоље да се искористи та имовина. Изузетак се десио када је предузеће било пред самим банкротом. Једном је одбијена и моја иницијатива да се на Скупштини Главног града расправља о финансијском извјештају овог предузећа. Да ствар буде гора, с обзиром да Влада Црне Горе има 26 одсто удјела у власништву Плодова, за очекивати је било да ће се и они више укључити са неком развојном идејом или иницијативом, на чему сам ја упорно инсистирао, тим прије што је ПЕС и имао мјесто у одбору директора Плодова. Предузеће Плодови тренутно има приходе тек толике да редовно измирује плате и друге обавезе, немамо могућност кредитног задужења, нити позајмљивања новца од акционара – каже Радуловић.

Са друге стране, прије десетак дана стигло писмо од представника Владе са упитом зашто не покрећу откуп вишка пољопривредних производа на тржишту Црне Горе, и ако ја, као извршни директор, „не желим” да покренем откуп, да треба да поднесем оставку и да одбор изабере неког другог ко ће се бавити откупом, наводи Радуловић.

– Мишљења сам да ово само говори о блеферском односу Владе према Плодовима. Ни Главни град ни Влада на адекватан начин не помажу пољопривредним производјачима, али не због мањка новца у буџету, већ искључиво због незнања и незаинтересованости – поручио је Радуловић.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *