Ракочевић за ИН4С: Уништавање породице Петровић је врх системске дискриминације и опште несигурности
1 min read„Уништавање породице Петровић је врх системске дискриминације и опште несигурности. Стотине пљачки, крађа, провокација, вербалних претњи, шиканирања, узурпација имовине, увредљивих графита и отворених порука мржње, нелегалне градње догодило се у протеклих пар година у Великој Хочи и Ораховцу“, рекао је за портал ИН4С Живојин Ракочевић, новинар и писац, директор Дома културе Грачаница и председник УНС-а.
У том гету, како наводи Ракочевић, један човек је направио релативно успешан бизнис, остварио је добре везе чак и са светом.
„Долазио му је нобеловац Петер Хандке, учествовао је у одличном документарном филму Горана Радовановића о славном писцу, нашли су му десет боца вина на чијим етикетама пише Метохијско црвено, Косово и Метохија, Србија. Због свега тога сурово је кажњен да послужи као пример за све који се усуде да се развијају и слободно мисле. Петровићима се мора хитно помоћи, јер ако се то не уради Велика Хоча и Ораховац биће тешко рањени и без перспективе“, јасан је он.
Ракочевић додаје да је репресија начин живота и већ 20 година има различите облике, појаве и реализације, као и то да су сада у специфичном облику административне репресије и етнократије.
„Институције из Приштине настоје да апсолутно контролишу наш живот, наш доживљај слободе и да на тај начин преузму све оно што припада нашој култури, духовности и држави. Сличан али не овако драстичан, облик репресије косовски Срби су прошли у периоду од Устава СФРЈ из 1974. па до 1989. Комбинацијом брижљиво планираног хаоса и хиљадама ситних препрека администрација вам разара живот и интегритет. То се теже подноси од сурове и бруталне репресије“, сматра он у изјави за ИН4С.
Живојин Ракочевић јасно оразлаже да је једино објективно решење за излаз из тренутне кризе у јужној српској поркајини да “оставе свакоме своју слободу, допусте да се развијамо и градимо своја гета, онако како нам одговара“.
„Како је могуће да 100 посто Албанци хоће да буду одвојени од нас, и како је могуће да 1% неће и не могу да буду са нама и 1% повезани са Београдом? Ради се потпуном тоталитаризму и одсуству погледа на друге и другачије и једном неодрживом стању и одсуству демократије. Док се не развију капацитети и могућности прихватања, макар тих 1% остаћемо у својим гетима, са својим светињама и чекати нормалан живот и слободу“, закључио је Ракочевић за ИН4С.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: