ИН4С

ИН4С портал

Расуло у ДПС-у; Фуштић поднио оставку и поручио: Гвозденовић је канцер партије, у Бару нас предводе интересџије!

1 min read
"Занемарили смо истинске чланове наше странке, који су свој живот уградили у њој и борби за нашу Црну Гору, пружајући прилику прелетачима, људима сумњивих биографија и мутних послова", поручио је, сада већ бивши, одборник ДПС-а у Бару Милош Фуштић

Бранимир Гвозденовић, фото: Курир

Одборник у Скупштини Општине Бар Милош Фуштић и бивши члан ДПС-а, два пута је слао дописе централи партије у Подгорици у којима је тражио оставку политичког директора Бранимира Гвозденовића.

“Вијести” сазнају да је Фуштић прекјуче поднио оставку на чланство у партији, незадовољан резултатима избора и дјеловањем појединаца.

“Вијести” су од неколико извора добиле податак да је Фуштић у дописима појаснио кључне проблеме због чега је ДПС изгубио изборе. У допису, на које му није одговорено, између осталог, навео да је Гвозденовић “канцер партије и да мора да иде”…

Гвозденовић је био координатор ДПС-а за Бар током кампање за парламентарне изборе који су одржани 30. августа.

Фуштић је поднио оставку не чекајући ванредни Конгрес ДПС-а, који ће, како је најављено, бити одржан до средине децембра.

Извор “Вијести” наводи да Фуштић не вјерује да ће бити значајнијих промјена у партији, него да ће бити смијењени само “небитни чланови”.

Како је раније објављено, око 20 предсједника мјесних одбора напустило је ДПС уочи избора, зато што су указивали на грешке Гвозденовића, али и Драгослава Томановића, предсједника ОО ДПС-а Бар.

“Вијести” су питале централу ДПС-а да ли су добили дописе Фуштића, да ли су му одговорили и да ли су спремни да испуне његове захтјеве. Из ДПС-а нијесу одговорили.

ДПС након парламентарних избора није успио да обезбиједи већину за формирање владе.

Партија Мила Ђукановића освојила је 30 мандата, коалиција “За будућност Црне Горе” 27, коалиција “Мир је наша нација” десет, а платформа “Црно на бијело” четири мандата. Социјалдемократе и Бошњачка странка имају по три посланика, а СДП два.

По једног посланика има Албанска листа “Генци Ниманбегу – Ник Ђељошај” и албанска коалиција “Једногласно”.

Конститутивна сједница парламента одржана је 23. септембра, а за предсједника Скупштине је изабран Алекса Бечич носилац листе коалиције “Мир је наша нација”. За мандатара за састав нове владе предложен је носилац листе “За будућност Црне Горе” Здравко Кривокапић и преговори о формирању нове владе су у току.

Истраживања ЦЕДЕМ-а од 28. септембра показало је да подршка грађана ДПС-у опада, а њихови гласови се преливају побједничким листама.

На питање коју би листу подржали када би се поново одржали избори, са истим политичким актерима, 34,8 одсто испитаника је казало да би подржало коалицију „За будућност Црне Горе“, а 29,2 одсто ДПС. Коалицију „Мир је наша нација“ подржало би 14,1 одсто испитаника, „Црно на бијело“ 8,3 одсто, Социјалдемократе би добиле 4,8 одсто подршке, Бошњачка странка 3,8 одсто, а Социјалдемократска партија два одсто. Албанску листу Генци Ниманбегу – Ник Ђељошај подржало би 1,9 одсто испитаника, листу Једногласно 0,9 одсто, а Хрватску реформску странку 0,1 одсто.

Када је у питању рејтинг политичких партија, на излазност од 69 одсто, ДПС има 30,5 одсто подршке, Демократски фронт 20,8 одсто, Демократе 14,5 одсто, УРА 9,2 одсто, Социјалистичка народна партија 6,6 одсто, а СД 5,1 одсто. БС би подржало 3,8 одсто испитаника, СДП 2,3 одсто, Демос 2,1 одсто, Праву Црну Гору 1,8 одсто, Албанску алтернативу 1,7 одсто, Демократску унију Албанаца 0,7 одсто, Форцу 0,4 одсто, Уједињену Црну Гору 0,3 одсто, а Демократски савез у Црној Гори 0,1 одсто.

Према истраживању ЦЕДЕМ-а од 13. августа, ДПС је имала рејтинг од 35,3 одсто, коалиција “За будућност Црне Горе” 24,7, “Мир је наша нација” 16,5, “Црно на бијело” 6,6, СД 5,3, БС 4,8, СДП 4,2 одсто, Албанска листа Генци Ниманегу – Ник Ђељошај 1,9 одсто, албанска коалиција “Једногласно” 0,4 одсто и Хрватска реформска снага 0,3 одсто.

Милош Фуштић

Гвозденовић, који је био актер бројних афера посљедњих година, већ је једном био политички директор ДПС-а, а на ту функцију је опет изабран у фебруару ове године.

Дуже од двије деценије Гвозденовић, електроинжењер из Бара, заузима истакнуте функције у државној администрацији и ДПС-у.

Почео је као потпредсједник Владе премијера Филипа Вујановића, затим и Владе премијера Мила Ђукановића, а био је министар низа ресора, од економије до уређења простора, туризма и заштите животне средине.

У Влади Душка Марковића Гвозденовић није добио мјесто, али јесте мјесто потпредсједника Скупштине у претходном сазиву.

Против њега је МАНС поднио бројне кривичне пријаве, посебно док је био министар заштите животне средине.

Његов кум, бизнисмен Душко Кнежевић, предсједник Атлас групе, осумњичен за прање новца, такође је против Гвозденовића изнио низ оптужби које се односе на рекетирање страних инвеститора, нелегално стечене некретнине, и његовом учешћу у приватизацији највећих државних предузећа.

Гвозденовић је одбацио све Кнежевићеве наводе оцјењујући оптужбе као “класичне измишљотине умишљеног безименог човјека”.

“Вијести” су крајем августа објавиле да двојица рођака бившег министра одрживог развоја и туризма Бранимира Гвозденовића и бивши службеници тог ресора Владе Марко и Бојан Вујовић, повезани су с афером “Можура” и њихова имена налазе се у документима тужилаштава.

Гвозденовић је, док је био министар, у име државе, одобравао и потписивао кључна почетна документа у вези са спорним пројектом градње вјетроелектрана…

Бојан Вујовић потом је рекао да је био ангажован као адвокат, да је у име и за рачун клијента потписао уговор и да је то једина његова улога у том послу.

Тужилаштво на Малти истражује случај, због сумњи да је преко фирми “Цифидекс” и других повезаних трансакција, које су дијелом обављене и преко Црне Горе, корумпирано више високих државних функционера, као и да је тај случај повезан с убиством тамошње новинарке Дафне Каруане Галиције.

“Пружили смо прилику прелетачима, људима сумњивих биографија”

Фуштић је у оставци, у коју “Вијести” имају увид, навео да су остали без одговора његови дугогодишњи апели и указивање на неправилности у раду Општинског одбора.

“Допустили смо да нам Одбор и странку у Бару воде извјесни људи којима су лични интерес и добит изнад програмских циљева ДПС-а, што се на крају и показало на најлошији начин по нас и вратило нам се као бумеранг. Занемарили смо истинске чланове наше странке, који су свој живот уградили у њој и борби за нашу Црну Гору, пружајући прилику прелетачима, људима сумњивих биографија и мутних послова. Свим искреним члановима Одбора и мојим пријатељима се захваљујем на досадашњој сарадњи, а ја ћу мандат, пошто ми је мандат дат од часних припадника и гласача, задржати и наставити да се у локалном парламенту залажем за бољи и праведнији Бар и Црну Гору”, навео је Фуштић.

Извор: Вијести

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

6 thoughts on “Расуло у ДПС-у; Фуштић поднио оставку и поручио: Гвозденовић је канцер партије, у Бару нас предводе интересџије!

  1. Kako su ovi Mojkovčani „časni“?! O „poštenju“ Markovića, Veljovića, Stanišića…, i drugih manje eksponiranih, nema zbora. Evo stigli i mlađi, isti takvi. Fuštiću, ti tek sada ukapirao da je DPS stranka mafije i lopova. Ako je takav direktor partije, kakvi su ostali? Kada prelijećete? Nemoj zaboraviti Meda.

  2. Дабогда вам се све врстило бандо лоповска, ма какав конгрес до тада пола че вас бити иза брава а пола че побјећи. Ово је била једна злочинсчко сатанистичко криминална организација која је довела народ до очаја ивице дна и они сви морају бити суђени за огромне пљачке убиства патњу народа а сву имовону им одузети.
    Српска Спарта је вадкрсла и нема те силекоја је може побједити.

    33

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *