Ражнатовић: Недопустиво кршење Закона и Статута Синдиката просвјете Црне Горе

Гимназија "Слободан Шкеровић"
Као дугогодишњи предсједник Синдикалне организације Гимназије „Слободан Шкеровић“ и доскорашњи функционер у Синдикату просвјете, осјећам обавезу да обавијестим цјелокупну просвјетну јавност о недопустивим поступцима, кршењу Закона и Статута Синдиката демонстрираним на сједници Главног одбора Синдиката просвјете Црне Горе, одржаној 13. 11. 2019. године, казао је Предраг Ражнатовић, предсједник Синдикалне организације Гимназије „Слободан Шкеровић“.
Његово реаговање преносимо у цјелини:
Кључно питање о ком је требало расправљати је функционисања СПЦГ након одласка у старосну пензију предсједника синдиката Звонка Павићевића. Расправа је, синхронизованим иступима људи блиских предсједнику, кренула другим током.
Моја лична дугогодишња неслагања са наметнутим одлукама и поступцима предсједника резултирала су подношењем моје оставке на мјесту предсједника Главног одбора СПЦГ, маја 2019. године. О овом сукобу нисам обавијестио јавност због жеље да се очува јединство Синдиката просвјете.
Након поднијете оставке, став моје синдикалне организације је био да ипак останем само члан Главног одбора и да покушам да радим на указивању и уклањају уочених девијација.
На посљедњој сједници ГО СПЦГ, одржаној 13. новембра, чланови ГО морали су да се изјасне о предлогу Извршног одбора (који ни на Извршном одбору није једногласно усвојен) о продужетку мандата предсједнику Павићевићу и након одласка у старосну пензију.
До почетка поменуте сједнице већина чланова није одржала састанке у својим организацијама и општинским одборима (на шта их је обавезивао члан 58 статута), како би имали став о овом важном питању, па су тако могли изнијети само своје личне ставове.
Сматрам да је за чланство погубна и чињеница да је игнорисан став Статутарне комисије, чије су чланове изабрали на Конгресу СПЦГ и чија су акта „КОНАЧНА И ИЗВРШНА“ (члан 52 Статута СПЦГ). Статутарна комисија је потврдила да предсједнику престаје радни однос, а тиме и мандат у Синдикату.
Коначно се против Одлуке о продужењу мандата изјаснило 8 чланова ГО СПЦГ, 3 члана су била уздржана и 26 је гласало за продужење мандата предсједнику.
По мом виђењу ствари, предсједник СПЦГ Звонко Павићевић не може бити изузетак у односу на све просвјетне раднике у Црној Гори и сигуран сам да је мој став, изнесен на сједници, одражавао мишљење огромне већине чланства.
Овим поступком је учињена ненадокнадива штета и смањена могућност озбиљног синдикалног удруживања. Наметањем тезе да се од 10 000 интелектуалаца не може наћи ваљани кандидат за предсједника упућена је уврједљива порука свим просвјетним радницима у Црној Гори.
Након овакве одлуке Главног одбора СПЦГ, Синдикална организација Гимназије „Слободан Шкеровић“, а вјерујем и многи други колективи, одржаће састанке на којима ће донијети одговарајуће закључке у складу са својим интересима.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Ništa manje nisi ti kriv moj Ražnatoviću, što se nisi oglasio u julu, mislio si da će tvoja struja da prođe? Zvonko je stari kartaš, sve vas je preveslao i tebe i Savovića i Vukićevića… svi ste male mace za njega!Prije dvije godine ste znali da će na polovini mandata steći uslove za starosnu i radnu penziju , šta ste uradili? E Zvono vaš je taj period iskoristio , izlobirao Kneževića i družinu i sad možete samo da izdajete saopštenja , a i apanažica vam se izmakla , koliko znam nije ni ona bila mala,200evrića od Zadruge, 200evrića od GO , 50 evrića od Gimnazije , dnevničice , plaćeni telefonski računi , otvoreni računi kod raznih birtija, malo li je Peđa!!!!
„Наметањем тезе да се од 10 000 интелектуалаца не може наћи ваљани кандидат за предсједника упућена је уврједљива порука свим просвјетним радницима у Црној Гори“.
Тачно Пеђа, али се не може наћи ни таква „десна рука сваког министра просвјете“ какав је Звонко Лоповко који деценијама лично профитира издајом интереса просвјетних радника. Ослачала удбашу Лоповку пара па оће да настави да синдикалише и као пензионер. Какав Статут СПЦГ и бакрачи. Какве су овце ови просвјетни радници, тешко дјеци коју уче.