Реал десети пут шампион Европе

real madrid

Након побједе у Лисабону, у финалу Лиге шампиона у којем су фудбалери мадридског Реала савладали градског ривала Атлетико са 4:1, Фудбалери мадридског Реала постали су прваци Европе.

Навијачи краљевског клуба коначно су дочекали 10. титулу шампиона Европе, сан који су сањали од 2002. године.

Реал је испрва био у незавидном положају али је уз мало среће, голом Серхија Рамоса дошао до продужетака у којима је апсолутно доминирао и чврсто зграбио трофеј.

Испоставиће се да је Рамосов гол главом после корнера у трећем минуту судијске надокнаде био само увод у Реалову рапсодију коју је настаио најскупљи свјетски фудбалер Герет Бејл у 110. минуту, а након њега Марсело осам минута касније и Кристијано Роналдо из пенала у последњим тренуцима меча заокружили су велику ноћ Реала у Лисабону.

Атлетико је водио од 36. минута голом Дијега Година и током већег дијела утакмице дјеловало је да „јорганџије” имају снаге да зауставе све нападе градског ривала.

Када је навијачима Реала већ дјеловало да ни ове сезоне неће имати разлога да се радују у Лиги