Ректор Ђокић: Прихватио сам позив премијера Мацута на састанак у среду

Ректор Универзитета у Београду Владан Ђокић рекао је да је прихватио позив председника Владе Републике Србије Ђуре Мацута на наставак разговора о проблемима у високом образовању, заказан за среду, 30. април.
Ђокић је навео у саопштењу, да иако премијер није одговорио на позив Универзитета да разговоре наставе раније, 28. или 29. априла, са деканима свих факултета Универзитета у Београду, верује да дијалог мора бити настављен у интересу свих чланова академске заједнице и државе и друштва у целини.
„Позив сам прихватио уз услов да у разговору, поред мене и проректора за наставу, учествују и декани, представници све четири групације факултета Универзитета у Београду. Овом приликом представићемо документ Платформа Универзитета у Београду за разговор са представницима надлежних органа и институција као полазиште за дијалог“, навео је Ђокић.
Како је додао, Нада се да ће најављен дијалог бити искорак у правцу решавања нагомиланих, вишедеценијских проблема у високом образовању и допринети неопходној промени атмосфере рада и смиривању тензија између свих друштвених чинилаца.
Универзитет ће након састанка издати званично саопштење за јавност, напоменуо је ректор Владан Ђокић.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Đokić nije naučnik već političar – i to loš.
Vazno je zapoceti proces dijaloga pre svega zbog studenata koji zele da uce a i zbog toga da se privole oni koji ne zele da uce, da uce.
Rektor Djokić nije sposoban da reši probleme na Univerzitetu u Novom Sadu. Blokade i protesti su postali svakodnevica, a on ništa ne preduzima
Овај састанак је део напора за решавање дугогодишњих проблема у високом образовању.
Ректор Универзитета у Београду, Владан Ђокић, прихватио је позив премијера Ђуре Мацута на састанак који ће се одржати у среду, 30. априла.
Nadam se pozitivnom ishodu jer verujem da premijer Macuta ima uticaja i moci da resi obrazovnu krizu nastalu usled nekih politickh delovanja opozicije.
Nadam se dobrom rezultatu sutrasnjeg razgovora jer su ispravna resenja sada neophodna.
Dok je nama Macuta, nećemo da brinemo.
Za njih je sve Macut izmislio svet.
Premijer Macuta ce resiti i stabilizovati obrazovni sistem, koji je u kolapsu nakon politickog delovanja opozicije na njega.
Krajnje je i vreme bilo da prihvati „doticni“ rektor jedan od mnogobrojnih poziva na razgovor.
Rektor Djokic se konacno dozvao pameti da razgovara sa nekime iz Vlade o svim resenjima blokade nastave i predavanja.
Sastanak rektora Đokića i premijera Macuta predstavlja priliku za razmenu mišljenja o važnim temama u obrazovanju. Važno je da se takvi dijalozi vode u duhu saradnje i međusobnog razumevanja.
Valjda konacno dodje i do nekog resenja, rektor mora postati svestan cinjenice da se studenti moraju vratiti studiranju i odustati od cirkusa
Nadamo se bar necemu pozitivnom nakon tog sastanka
Bice to vazan i znacajan sastanak
Od kako su ove blokade na nasim ulicama od svakog sastanka ocekujemo bar neku dobru vest
Veoma razumna odluka
Pa nema razloga da se ne prisustvuje takvom sastanku
Bitno je da dijalog zapocne.