ИН4С

ИН4С портал

Ректор Универзитета у Београду Иванка Поповић: Комбинована настава на факултетима једино решење

Фото Н. Марјановић

Ректор Универзитета у Београду Иванка Поповић рекла је данас да је комбинована настава избор за све универзитете у Србији у новој школској години и да нема много могућности да буде другачија.

Она је за РТС рекла да ће се у зависности од епидемиолошких услова настава прилагођавати.

Нагласила је да почињу наставу с великим нагласком да бруцоши осете тај факултетски живот и да имају што више наставе уживо.

„То значи да студенти виших година који имају искуства с онлајн наставом настављају једним делом с том наставом”, навела је Поповић.

Каже и да су спремни да сагледају све повратне информације и унапреде рад на настави на даљину, као и да отклоне неке примедбе које су студенти имали.

„Сваки факултет ће направити свој конкретан план како ће радити. Под великим притиском су факултети који имају експерименталну наставу и код њих је то најкомпликованије”, указала је ректорка Београдског универзитета, преноси Танјуг.

Коментаришући захтев групе студента за смањење школарине за 30 посто, Поповићева је оценила да су сви свесни ситуације да многи студенти имају озбиљне тешкоће да покрију трошкове студирања.

„Међутим, околности су такве да било какво линеарно смањење не би помогло ни студентима, а јако би угрозило факултете. У том смислу су сви факултети спремни и већ су то чинили, студентима који су им се обратили за смањење или потпуно ослобађање школарине и ја верујем да је то пут којим треба да идемо”, закључила је ректорка.

Извор: политика.рс

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy