ИН4С

ИН4С портал

Русија гради гасовод у Пакистану

1 min read

Влада Русије одобрила је нацрт споразума са Владом Пакистана о сарадњи у изградњи гасовода „Север-Југ“, наводи се на сајту кабинета министара Руске Федерације.

ruska federacija

Потписаним налогом одобрен је нацрт споразума између Владе Руске Федерације и Владе Исламске Републике Пакистан о сарадњи у реализацији пројекта изградње гасовода ’Север-Југ‘„, пише у саопштењу.

Контролу и координацију реализације споразума, према информацијама кабинета министара, вршиће Министарство енергетике Русије и Министарство за нафту и природне ресурсе Пакистана.

Током реализације пројекта предвиђа се максимална употреба технологија, материјала, опреме и производа руске производње, рад руских научно-истраживачих, пројектантских и грађевинских организација„, стоји у саопштењу.

Споразум важи 25 година и предвиђа могућност аутоматског продужења.

У децембру је „РТ-Глобални ресурси“, ћерка фирма „Ростеха“, потписала прелиминарни споразум са Пакистаном о реализацији нафтно-гасних пројеката у земљи.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy