ИН4С

ИН4С портал

Русија намерава да изађе из Болоњског процеса

1 min read

Фото: Спутник

Према Болоњском систему треба се односити као прошлој етапи. Будућност је у нашем сопственом јединственом систему образовања у чијој основи морају да буду интереси националне економије и максимални простор могућности за сваког студента “, рекао је министар образовања Валериј Фаљков.

Са таквом иницијативом раније је изашао секретар Савета за безбедност Николај Патрушев који је рекао да руске студенте и предаваче сада практично протерују из западне научно-образовне сфере.

Он је позвао да се Русија врати „свом, најбољем на свету искуству обучавања стручњака“.

Болоњски процес је настао након што су Министри образовања 29 европских држава у италијанском граду Болоњи 19. јуна 1999. године потписали Болоњску декларацију о реформи система високог образовања Европе.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

3 thoughts on “Русија намерава да изађе из Болоњског процеса

  1. Браво, Русијо! То што си и ти била у овом накарадном школском систему, иако светска научна сила, говори о томе да си и сама, дужи низ година, била у покорним односу према Западу. Хвала Богу да си се освијестила!

  2. Управо тако, Враголанка! Уписна филозофија на цг факултете по Болоњском систему била је: Уписати их што више, научити их што мање и финансијски одријети што боље. Тако је, кроз овај накарадни систем образовања на високим школама и кроз разне реформе основног и средњег образовања, а чије су препоруке, све до једне, стизале са Запада(?!), наш традиционални школски систем потпуно урушен. И тада је, сваком, иоле нормалном и поштеном људском бићу у овој држави, било потпуно јасно да су све те реформе имале за циљ заглупљивање омладине и стварање од њих покорних маса, а не образованих људи. Нажалост, о овоме што рекох постоје потврде у виду мјеста нашег Универзитета на ранг листи светских универзитета.

  3. Oдлично. Од тог накарсдног система треба да се одустане. Већ је произвео довољно лоших кадрова, али политика је била таква да се упише што више студената, да их науче што мање и одеру по џепу највише. Нажалост то се код нас неће десити.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy