ИН4С

ИН4С портал

Русија спремна за продају Су-57 Турској

1 min read
Раније је шеф турске дипломатије Мевлут Чавушоглу изјавио да ће Анкара наћи замјену за ловце Ф-35 у случају да САД одустану од њихове испоруке. Он је додао да Турска може да настави куповину руских ракетних система С-400, уколико америчка страна откаже испоруку система „Патриот“.
Su-57

фото: принтскрин Јутјуб

Su-57
фото: принтскрин Јутјуб

Директор „Ростеха“ Сергеј Чемезов изјавио је да је Русија спремна да сарађује у продаји руских борбених авиона Су-57 Турској, уколико буде прекинуто учешће Анкаре у програму производње америчких борбених авиона Ф-35.

Директор „Ростеха“ Сергеј Чемезов изјавио је да је Русија спремна да сарађује у продаји руских борбених авиона Су-57 Турској, уколико буде прекинуто учешће Анкаре у програму производње америчких борбених авиона Ф-35, саопштила је турска агенција „Анадолија“.

Ти руски ловци пете генерације имају изванредне карактеристике, што отвара перспективе за извоз“, рекао је Чемезов у интервјуу агенцији.

Раније је шеф турске дипломатије Мевлут Чавушоглу изјавио да ће Анкара наћи замјену за ловце Ф-35 у случају да САД одустану од њихове испоруке. Он је додао да Турска може да настави куповину руских ракетних система С-400, уколико америчка страна откаже испоруку система „Патриот“, преносе Новости.

Након те изјаве агенција „Анадолија“ је објавила инфографику у којој је упоредила карактеристике америчког ловца Ф-35 и руског Су-57. Према наведеним подацима, руски авион превазилази амерички.

Замјеник генералног директора „Рособороноекспорта“ Сергеј Ладигин раније је изјавио да Русија и Турска воде консултације о борбеним авионима пете генерације.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy