ИН4С

ИН4С портал

Русија усавршила моћно оружје: „Уран-9“ у ставу мирно

1 min read
Овај модернизовани бојеви робот наоружан је навођеним противтенковским ракетама, аутоматским топом 2А72, као и митраљезом. Са таквим наоружањем робот може да уништава не само живу силу, већ и оклопна возила и тенкове
Uran-9

Уран-9; фото: Јутјуб

Руска армија ће ускоро добити бојеве роботе “уран-9”. Генерални директор концерна “Калашњиков” Владимир Дмитријев изјавио је да се завршава производња прве серије тих робота који су већ испробани на ратишту у Сирији. Руси не скривају да су у Сирији уочене и слабости овог ратног робота, прије свега у управљању и отварању ватре, па су конструктори и произвођачи дорадили “уран-9”.

Споменути робот којег су направили стручњаци из “Калашњикова” наоружан је навођеним противтенковским ракетама, аутоматским топом 2А72, као и митраљезом. Са таквим наоружањем робот може да уништава не само живу силу, већ и оклопна возила и тенкове, наводе Вечерње новости.

Руски медији су недавно објавили фотографије још једног новог оружја, беспилотног бомбардера “охотник” (“ловац”). У расправама на друштвеним мрежама се могло прочитати да је руски ударни беспилотник сличан америчкој палубној беспилотној летилици X-47B.

Ohotnik, lovac, rtuski dron
Охотник-ловац; фото: lenta.ru

У децембру 2018. замјеник министра одбране Русије Алексеј Криворучко изјавио је да ће први лет “охотника” бити у прољеће 2019. године. У јулу прошле године могле су се прочитати оцјене да је “охотник” заправо прототип руског авиона шесте генерације. Зна се да би ти авиони требало да буду максимално компјутеризовани и да ће моћи да лете и извршавају задатке без посаде, са командама које ће добијати са земље.

Максимална брзина споменутог дрона, тежине до 20 тона је хиљаду километара на сат. Очекује се да ће најновија беспилотна летјелица постати дио руских ваздушних снага 2020. године, а експерти су још раније тврдили да ће он бити убица америчких F-22 и F-35 и најсавременији дрон на свијету.

Руски медији истичу да амерички генерали признају да су Русија и Кина сада лидери у развоју хиперсоничних летјелица и оружја.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *