ИН4С

ИН4С портал

Састанак радне групе: Влада Србије ради како би се спречиле негативне последице најављених санкција НИС

1 min read

Фото: Министарство рударства и енергетике

Министар рударства и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић председавала је данас у Влади Србије састанком Радне групе за праћење активности Министарства финансија Сједињених Америчких Држава, Канцеларије за контролу стране имовине.

Дубравка Ђедовић Хандановић је рекла да Влада Србије посвећено ради како би се спречиле негативне последице најављених санкција НИС-у и да се ситуација у вези са НИС-ом прати на дневном нивоу.

„Свакодневно надгледамо пословање Нафтне индустрије Србије, али ситуација није нимало једноставна, јер су позиције америчке и руске стране и даље веома удаљене. У овом тренутку, разматрамо два, три могућа сценарија, а упоредо с тим настављамо да пратимо ситуацију на тржишту и цене, како бисмо сачували стабилност снабдевања. Подсећам да је ово пре свега политичко питање које би се могло да се одрази на нашу економију“, навела је Ђедовић Хандановић, пишу Новости.

Она је подсетила да је НИС упутио званичан захтев Одељењу за контролу стране имовине Секретаријата за финансије (ОФАЦ) САД за одлагање санкција, који су званично подржале Србија и Мађарска, с обзиром на значај НИС-а за снабдевање нафтом, али и привреду у региону.

„Од америчке администрације смо добили додатна појашњења, а настављамо разговоре са Секретаријатом за финансије (ОФАЦ) САД и ове недеље и очекујемо да видимо наредне кораке руске стране“, рекла је Ђедовић Хандановић.

Извор: Новости

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy