ИН4С

ИН4С портал

Шеф Шкаљараца Јован Вукотић у пратњи полиције присуствовао сахрани Алана Кожара

1 min read
Подсјетимо, његов пријатељ, Алан Кожар, убијен је 23. јула у Грчкој
Jovica Vukotić, Vođa

Јован Вукотић

Которанин Јован Вукотић под полицијском пратњом је 31. јула из Подгорице ишао у Бар на сахрану Алану Кожару.

Инспектори су тог дана надзирали и сахрану убијеног Баранина, а потом са ротацијама “испратили” Вукотића до Подгорице.

То тврде саговорници “Вијести” из Управе полиције, објашњавајући да је наводни шеф шкаљарског клана имао пратњу припадника Центра безбједности Подгорица и њихових колега из Бара.

Из УП међутим, нијесу хтјели да одговоре на конкретна питања о обезбјеђивању Вукотића, већ су објаснили да су тог дана “вршили појачану контролу”.

Вукотић је три дана прије сахране свог пријатеља изашао из Истражног затвора у ком је мјесецима био због оптужби за покушај убиства двојице наводних чланова кавачког криминалног клана Милоша Радоњића и Војина Ступара, којих је ослобођен. Његов пријатељ, Алан Кожар, убијен је 23. јула у Грчкој”.

Алан Кожар (Фото: Принтскрин)

“Службеници Управе полиције предузимају свакодневне мјере и радње из своје надлежности у циљу превентивног дјеловања на сузбијању тешких кривичних дјела, посебно са аспекта контроле лица која су регистрована као повратници у вршењу кривичних дјела. С тим у вези, припадници полиције су предузимајући оперативно тактичке мјере и радње из своје надлежности а сходно безбједносној процјени, 31. јула вршили појачану контролу лица која су регистрована као повратници у вршењу кривичних дјела, као и лица која су блиска припадницима организованих криминалних група. Полиција ће наставити ове активности у циљу превентивног дјеловања и спречавања вршења кривичних дјела и прекршаја у наредном периоду”, одговорили су 12. августа из УП.

Ту безбједносну институцију “Вијести” су осам дана прије тога питале да ли су 31. јула, од Подгорице до Бара, односно гробља Густа, као и све вријеме док је тамо боравио на сахрани Алана Кожара, обезбјеђивала Јована Вукотића.

Нису одговорили на то, али ни на питања ако су га обезбјеђивали ко је, када и због чега донио такву одлуку, нити од кога је тог дана пријетила опасност по Вукотићев живот, као ни који степен заштите је коришћен тог дана и колико службеника Управе полиције је било ангажовано на том задатку.

Без одговора остало је и питање да ли је УП Вукотићу додијелила 24-часовно обезбјеђење или је то био изузетак, али и колико пута до сада је УП радила исто када су у питању особе које чак и у званичним саопштењима и изјавама УП означава члановима организованих криминалних група.

Вукотић је три дана прије сахране свог пријатеља изашао из Истражног затвора у ком је мјесецима био због оптужби за покушај убиства двојице наводних чланова кавачког криминалног клана Милоша Радоњића и Војина Ступара, којих је ослобођен.

Његов пријатељ, Алан Кожар, убијен је 23. јула у Грчкој.

У тог Баранина и Ужичанина Дамира Хаџића (46) из два оружја испаљено је 29 метака.

Нападачи су им пуцали у груди и главу.

Шкаљарци, који су годинама бјежали од полиције, убијени су на подручју јужног Крфа.

Њихова беживотна тијела пронађена су у аутомобилу, на паркингу изнајмљене виле на Халикоунију.

Црногорска полиција није обзнанинила да ли су њихове колеге из Грчке тражиле било какву помоћ у тој истрази.

Према незваничним подацима од њих је, посредством интерпола, тражена провјера идентитета убијеног Баранина, али и подаци о њему и његовим контактима.

У првим сатима након убиства извор из врха црногорске полиције казао је Вијестима да постоје информације да је још једна особа рањена у нападу на Кожара и Хаџића. То, међутим, није званично потврђено.

Више државно тужилаштво крајем јуна обуставило је истрагу против Јована Вукотића, којег су сумњичили и за покушај убиства Тамаре Звицер, супруге наводног вође кавачког клана Радоја Звицера. 

Тамара Звицер, фото: Новости

Истрага је обустављена готово четири године након пуцњаве у Котору, иако је Вукотићев отац, сада покојни Веселин Вукотић, Специјалном државном тужилаштву још у јуну 2016. године доставио доказе који потврђују да је његов син Јован био у Лјубљани када је 23. маја те године у Котору пуцано на Тамару Звицер.

У том предмету тужилаштво је повјеровало исказу бројних свједока, ДНК анализи којом Вукотићеви трагови нијесу пронађени на аутомобилу из ког је пуцано у Звицер, али и другим доказима…

Доказима које је ВДТ спровело током истраге оповргнуте су и јавне оптужбе Звицерове – да је Вукотић у присуству свог оца Веселина Вукотића, пуцао у њеном правцу.

Она је пар дана након пуцњаве у којој није рањена, у изјави “Вијестима”, Вукотићу поручила да ће се “истина о свему лако утврдити”, али и да “пасош оставе у редакцији ‘Вијести’ јер тамо гдје путују неће им бити потребан”.

Објашњено је да нема доказа да је тај Которанин 23. маја 2016. године покушао убити суграђанку.

Вукотић је и на саслушању у Београду, а потом и пред подгоричким тужиоцима поновио је све што је тврдио и “Вијестима” одмах након што је Звицерова нападнута – да му подмећу.

Испричао је да је 23. маја 2016. године био у Словенији, у згради која има видео-надзор, да посједује снимке, медицинску документацију из клинике у којој се свакодневно лијечио, али и да то може потврдити четворо свједока који су тог дана били са њим.

Полиција крије од кога Которанину пријети опасност
Зграду у којој Вукотић станује у Подгорици полиција је чувала данима након што је тај Которанин изашао из Истражног затвора.

Саговорник Вијести казао је да је двадесетчетворочасовно обезбјеђење постављено на инсистирање службеника Управе полиције, а не на Вукотићев захтјев.

Из УП, међутим, нијесу објаснили да ли су и због чега том Которанину додијелили 24-часовно обезбјеђење, нити од кога Вукотићу пријети опасност.

Извор: Вијести

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

6 thoughts on “Шеф Шкаљараца Јован Вукотић у пратњи полиције присуствовао сахрани Алана Кожара

  1. Jovan Vukutić i mnogi drugi krimosi, (vjerovatno) rade kao „državni službenici i namještenici“?… Za ta mjesta koja oni pokrivaju, sigurno nije raspisivan konkurs u Pobjedi, što će reći da rade na crno?… A da je raspisan oglas, bilo bi oropisano da kandidati moraju ispunjavati posebne uslove, a prije svih, da dobro barataju vatrenim i hladnim oružjem, i nadasve da vole naš mali Montenegro tj. privatno preduzeće koje je u stopostotnom vlasništvu generalnog direktora Milašina sa obadva sina, odnosno, sa jednim sinom, (br)acom i sekom… Prijem na radna mjesta tih „državnih službenika/namještenika“ nije na neodređeno vrijeme tj. za stalno, već na određeno, a kad im istekne taj „ugovor o radu“, oni idu na Biro rada, i to, po (već utvrđenom) pravilu iliti difoltu, u područnu jedinicu na Čepurcima… Gotovo niko od njih ne dočeka mirovinu, i poštara sa prvom penzijom… Šta da se radi, težak je to posao, rudarski… ?

  2. Znači, ovog krimosa čuvaju (i) o mom trošku… A niko me/nas nije pitao o tome, a nema ni (pisane) odluke da se o trošku države, odnosno njenih građana – poreskih obveznika, čuva jedan prevejani kriminalac… O tempora, o mores…
    P.S. Jedini zaključak koji se nameće jeste da je taj krimos, kao i mnogi drugi, „državni službenik/namještenik“… druge nema, no to…?

    10

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *