Шешељ: Не повлачим се, подржавам захтеве студената
1 min readЛидер СРС-а Војислав Шешељ је изјавио да је незадовољан изборним резултатима и верује да је било крађе на изборима. Шешељ је рекао и да се слаже са неким захтевима демонстраната који три дана протестују у неколико градова широм Србије.
Шешељ је нагласио да се не повлачи са чела странке.
„Не повлачим се, нико није ни тражио моју оставку“, рекао је он.
Шеф СРС-а је на конференцији за медије казао и да је кампања била неравноправна, као и није имао ниједан одсто појављивања у медијима са националном фреквенцијом у односу на председничког кандидата Александра Вучића.
Лидер СРС-а је нагласио да је пресудно за то што није било другог круга то што се „Вучић појавио са мамом и татом на телевизији“.
„Пресудно је било што се Вучић појавио са мамом и татом на телевизији, а ја сам сироче и немам ни маму ни тату“, рекао је Шешељ и додао да ће СРС разлоге неуспеха тражити и у себи самима.
Истакао је да у јавности постоји „усијање расположења — или волиш Вучића или га не волиш“. Како је рекао, неће честитати Вучићу на победи.
„Ћутао сам четири дана да би новинари могли да нагађају шта ћу да радим. Наравно, после анализе нико неће бити поштеђен“, рекао је Шешељ.
Он је рекао и да се слаже са неким захтевима демонстраната који три дана протестују у неколико градова широм Србије.
Лидер СРС-а је рекао да се залаже за промене у РИК-у, али и да је за укидање РЕМ-а и смене у руководству РТС-а и РТВ-а.
„То су људи без карактера, продају се за новац и привилегије. Са тим захтевима демонстраната се слажемо“, рекао је Шешељ.
Новосадски студенти предлажу да протести трају до смене чланова РИК-а, „због непоштовања одлука Уставног суда“, затим траже разрешење Маје Гојковић, „због блокаде рада Народне скупштине“.
Они предлажу и захтев за смену директора РТС-а и уредника Информативног програма РТС-а, „због режимског извештавања и неравномерне заступљености кандидата“, као и смену чланова РЕМ-а, „због нереаговања на више стотина прекршаја и пријава“.
Као додатак, студенти из Новог Сада су навели да ће, уколико њихови захтеви не буду испуњени, тражити ванредне парламентарне изборе и да ће протести трајати до испуњена захтева.
Студенти из Београда подржали су захтеве студената из Новог Сада и додали још један захтев — ревизију бирачког списка ради утврђивања тачног броја бирача и након тога увођење електронског гласања уз јасну заштиту од манипулације.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: