ИН4С

ИН4С портал

Сибирска вакцина ефикасна у 94 одсто случајева

1 min read
„Примена вакцине ствара ефикасна антитела у 94 одсто случајева. У сваком случају штити од тешких облика инфекције“, рекао је Семенов радију „Вести ФМ“. По његовим речима, људи који се разболе и након вакцинације - „не умиру“.

вакцина

Вакцина „ЕпиВакКорона“ је ефикасна у 94 одсто случајева код људи, старијих од 60 година, саопштио је руководилац Јекатеринбуршког научно-истраживачког центра за вирусне инфекције „Вектор“ Александар Смирнов.

„Примена вакцине ствара ефикасна антитела у 94 одсто случајева. У сваком случају штити од тешких облика инфекције“, рекао је Семенов радију „Вести ФМ“.
По његовим речима, људи који се разболе и након вакцинације – „не умиру“.

У овом тренутку завршава се трећа фаза тестирања у осам центара по целој Русији, нагласио је Семенов.

Он је саопштио да ће производња „ЕпиВакКороне“ у априлу достићи 1,5 милиона доза, а у мају 3 милиона доза, а од јуна ће се производити 5 милиона доза месечно.

Научници су нагласили да је ова вакцина ефикасна против „свих познатих, британског, јужноафричког“ соја вируса корона.

Председник Русије Владимир Путин објавио је у октобру прошле године да је у Русији регистрована друга вакцина против вируса корона, коју је развио Државни научни центар „Вектор“, а која је названа „ЕпиВакКорона“.

Пострегистрациона испитивања вакцине почела су 26. новембра, а Министарство здравља Русије је 18. новембра издало дозволу центру „Вектор“ за спровођење пострегистрационих испитивања вакцине „ЕпиВакКорона“.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

3 thoughts on “Сибирска вакцина ефикасна у 94 одсто случајева

    1. У раном 18. виеку ћириличко писмо које је коришћено у Русији је знатно реформисано по налогу Петра Великог, након његовог повратка из дипломатске мисије у западној Европи. Нова форма слова је постала ближа латинском писму, неколико архаичних слова је уклоњено и неколико слова је лично дизајнирао Петар Велики (као што је „Я”, које је било инспирисано латиничким словом „R”). Западноевропска типографска култура је такође прихваћена.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy