ИН4С

ИН4С портал

Сјеверна Кореја: САД је гробље људских права

Сјеверна Кореја назвала је САД „гробљем људских права“ због односа полиције према црном становништву и демонстрантима у америчком граду Фергусону.Outrage In Missouri Town After Police Shooting Of 18-Yr-Old ManБијели полицајац убио је прије двије недјеље ненаоружаног црног тинејжера Мајкла Брауна (18) у предграђу Фергусона, Сент Луису, послије чега се свакодневно у Фергусону одржавају протести, који су често прерастали у сукоб полиције и демонстраната.

САД је заиста земља безобзирног кршења људских права у којој су људи предмети дискриминације и понижења због њихове расе и у сталном су страху да могу да добију метак у сваком тренутку„, рекао је портпарол сјевернокорејског министарства спољних послова, пренио је АФП.

Сјеверна Кореја, коју редовно осуђују Вашингтон и друге западне земље за огромна кршења људских права, истакла је да САД немају права да суде другима.

Сједињеним Америчким Државама било би боље…да гледају своја посла, умјесто да се мијешају у унутрашње ствари других земаља„, истакао је портпарол.

Убиство Брауна 9. августа и полицијско грубо сузбијање протеста изазвало је критике у државним медијима Кине, Ирана, Русије и Египта.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy