ИН4С

ИН4С портал

Сјутра обиљежавање „Олује“: Вучић и Додик се сусрећу на мосту, дочекује их патријарх Иринеј

1 min read
Спомен-плоча на мосту биће откривена симболично, уз минут ћутања и полагање вијенаца. Плоча ће бити увијек освијетљена тако да свако ко прође може да је види

Вучић и Додик, архива

На почетку церемоније обиљежавања Дана сјећања на све страдале и прогнане Србе у злочиначкој хрватској војно-полицијској акцији „Олуја“, који организују Србија и Република Српска, предвиђено је да се на мосту на Сремској Рачи сретну предсједник Србије Александар Вучић и српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик, а дочекаће их Његова светост патријарх српски Иринеј, јавља РТРС.

У прес-служби предсједника Србије Срни је речено да је предвиђено да Вучић дође на мост са стране Србије, а Додик са стране БиХ, односно Републике Српске.

– Oни ће доћи до пола моста, поздравити се са патријархом Иринејем на мосту. Патријарх ће служити парастос, а прijе тога ће на мосту бити откривена спомен-плоча и положени вijенци – рекли су у прес-служби.

Спомен-плоча на мосту биће откривена симболично, уз минут ћутања и полагање вијенаца. Плоча ће бити увијек освијетљена тако да свако ко прође може да је види.

Биће одржан и музичко-сценски програм, уз учешће музичара, глумаца и рецитатора, а биће присутна и дјеца из избјегличке колоне, преноси РТРС.

Обиљежавање почиње у 19.30 часова.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

4 thoughts on “Сјутра обиљежавање „Олује“: Вучић и Додик се сусрећу на мосту, дочекује их патријарх Иринеј

  1. Нема БиХ, Додик долази из Републике Српске односно привремене западне Србије тј. Централне Србије. Апелујем да се бивше прелазне фазе не помињу а тренутне наглашавају.

  2. Хвала Богу, српски политичари решили да учине људски гест и покажу солидарност са несрећом дела свог народа. Без обзира на то што ће сутра добити пацке од својих Западних ментора.
    Нека, и то је боље него као што је чувени српски сликар Мића Поповоћ рекао „Јебло вас весло које вас довезло“. Мића Поповић је био тада члан тадашње славне Драшковићевско-Ђинђићевске опозиције.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy