Скандал: Дјеца се играла бомбом, па је бацила
1 min read
Фото: Шутерсток
Група дјеце у селу Суви До, у општини Тутин пронашла је бомбу, којом су се заиграли, а потом је бацили на оближњу ливаду гдје је и експлодирала, пише Радио ТВ Нови Пазар.
Само пуком срећом избјегнута је трагедија, јер је полицијском истрагом утврђено да је бомба била намијењена неком из села код Тутина и постављена испод аутомобила, али је на срећу испала прије него што је експлодирала, истичу мјештани, наводи Радио ТВ Нови Пазар.
Како мјештани преносе, све се одиграло у четвртак вече када су у близини сеоске џамије примијетили непознато лице које је возило аутомобил марке “пежо караван”, сиве боје и које је након краћег задржавања напустило село, преноси Н1.
– Сумњамо да је тај момак бомбу поставио док су вјерници у џамији клањали теравије. Како је џамијски макадамски пут који води према главном сеоском путу у лошем стању, бомба је спала са аутомобила испод којег је постављена. Ту бомбу су дјеца нашла у петак, неко вријеме се играла са њом, нису била сигурна да ли се ради о некој играчки или о правој бомби, па су је сликали. То је трајало неко вријеме, све док један од старијих дјечака, није бомбу бацио на ливаду, гдје је она експлодирала. Експлозија је била толико јака, да се цијело село затресло -рекли су мјештани.
Инцидент је изазвао озбиљну забринутост и страх међу мјештанима. Локална полиција је интервенисала одмах након инцидента и обавила истрагу на мјесту догађаја.
Како РТВ Нови Пазар сазнаје мета напада је директор Дома за лица ометена у менталном развоју у Тутину Омер Ђондић.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

