Случај Тине Тичић: Инструкторка за попис у Будви, жена предсједника ОО ДПС која је учествовала у милионским малверзацијама!

Фото: Шутерсток
Тина Тичић, жена предсједника општинског одбора Демократске партије социјалиста у Будви Милана Тичића, али и оптужена за вишемилионске малверзације у сарадњи са групом Светозара Маровића преко којих је за себе прибавила имовинску корист, биће једна од инструкторки за пописиваче у општини Будва.
Тичићева, као представница фирме „Копирајт“ признала је да је у послу са будванском општином док је на њеном челу био Светозар Маровић за свој рачун противправно присвојила скоро 2,2 милиона евра док је, како наводе тадашњи медији, Маровић прибавио мало преко једног милиона, пише Борба.
Према наводима оптужнице у прољеће 2009. године фирма “Копирајт” и њен тадашњи извршни директор Александар Арменко придружили су се криминалној групи, коју је формирао бивши високи функционер Светозар Маровић. Према ставу Тужилаштва, дјеловање ове криминалне групе планирано је на дуже вријеме, а бивши потпредсједник будванске општине Лазар Рађеновић био је наводна копча преко које је криминална група Светозара Маровића “исисавала” корист како за себе тако и за компанију “Копирајт”. Арменко је стварањем услова помогао Лазару Рађеновићу да противправним дјелима, другим лицима прибави корист која превазилази 30.000 евра.
“Арменко је 5. августа 2009. године, подстрекнут од Лазара Рађеновића и по налогу Светозара Маровића, потписао уговор о валоризацији између општине Будва и фирме „Копирајт”. Овим уговором је било предвиђено да у периоду од 2010. до 2013. године “Копирајт” будванској општини испоручи одређену количину сувинира до 1. марта сваке године. Заузврат Општина Будва је пристала да у осам једнаких ануитета исплати “Копирајту” 813.683 евра”, наводи се у оптужници.
Овим уговором прецизирано је да у случају да будванска општина не буде поштовала договор дужна је одједном “Копирајту” исплатити 3.158.000 евра. Како договор није поштован, Александар Арменко је ангажован да раскине уговор након чега је будванска општина компанији “Копирајт” исплатила договорени износ, иако јој није био испоручен ни један сувенир. Од тог новца, “Копирајт” је покрио дугове Светозара Маровића које је имао према Ђорђу Медину и Илији Арменку. Двије године касније будванска општина је компанији “Копирајт” исплатила и 315.000 евра на име затезне камате.
Послије малверзација, позиција у Морском добру
Тичићева је након ових малверзација добила запослење у ЈП Морско добро гдје је одређен период покривала мјесто руководиоца Службе за луке и поморство.
За руководиоца Службе за луке и поморство у Морском добру именована је одлуком Предрага Јелушића, тадашњег директора Јавног предузећа Морско добро.
Нијесу, међутим, ријетки примјери да лица правноснажно осуђена за корупцију постају истакнути функционери у државним органима. Тако је бивши директор Дирекције за жељезницу Небојша Обрадовић, осуђен у афери „Рамада”, након пресуде одмах запослен у Министарству саобраћаја. Власт се не либи да правоснажно осуђене „заслужне” функционере владајућих партија штити тиме што их наново ухљебљује на јавним функцијама, упркос законској забрани.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

