ИН4С

ИН4С портал

Смјене директора: Братић „истјерује“ бешчашће, корупцију, шовинизам и нерад – „патриоте“ јадикују

1 min read
Сматрамо да је министарка Братић дужна да ученике, али и црногорски просветно-образовни систем, заштити од кадрова које су оданост ДПС-у и сателитским партијама, шовинозам и србофобију „огрнули“ плаштом „грађанског“, и васпитавају генерације супротно свему за шта се, декларативно, залажу.

министарка Весна Братић

Поводом најаве смјене 1.000 директора и помоћника школа, „многоглагољива“ посланица ДПС-а Александра Вуковић оцијенила је да је „на дјелу разградња антифашистичког бића црногорске просвјете“.

“Црногорски образовни систем је потопио цунами великорспког покрета чији је директни извршитељ министарка Весна Братић. На дјелу је просвијећени апсолутизам”, навела је Вуковић на конференцији за медије.

“Срам вас било ултра-слабићи који се јуначите над људима који су радили свој посао поштено.“, декламовала ја Вуковић у скупштинском холу. Нешто касније, са сличним аргументима и закључцима јавности се обратила и Зоја Бојанић Лаловић, бивша директорица подгоричке Гимназије, висока функционерка ДПС-а.

Ипак, бројни примјери не иду у прилог тврдњама поменутог ДПС-тандема. Напротив.

Подсјетимо, професор бјелопољске гимназије „Милоје Добрашиновић“, Ново Вуковић, прије нешто више од године испред школе је одржао прес, на којем је устврдио да „у бјелопољској Гимназији није запослен Србин задњих 15-20 година“.

Слична ситуације је била и у другим градовима, што и не чуди с обзиром да су директори махом били чланови и „спонзори“ ДПС-а и сателита, и досљедни сљедбеници њихових дискриминаторских политика.

Недавно је у јавност „испливао“ податак да су руководиоци готово свих образовних установа у Никшићу донирали у претходном периоду Демократску партију социјалиста.

Списак ДПС директора

Чињеница да се овај начин партијског ангажмана са руководећих позиција у образовним установама коси са уставним и законским начелима, која јасно прописују да је забрањено партијско организовање у оквиру образовних установа – досад није сметала директорима. Али, од сада, очито, хоће.

Подсјетимо да је прошле године директорица цетињске гимназије Данијела Бокан одлучила да покаже свој патриотизам статусом на Фејсбуку. 14 година од одржавања референдума, Бокан је „поручила“:

„…а онима који ту емоцију данас немају најискреније желим да се спакују и продуже неђе ђе ће им сунце љепше сијати…“

Статус директорице Данијеле Бокан

Такође, још је свјеже сјећање на смијењену директорицу подгоричке Музичке школе, Зоје Ђуровић, која је преко Фејсбука покушала да „протјера“ избјеглице, поручујући им да су „пљунули“ на Црну Гору, те да „неће избјећи Божијем суду“.

Статус Зоје Ђуровић; извор: Фејсбук

Овакви ставови руководилаца црногорских образовних установама су правило, а не инцидент.

Стога и сматрамо да је министарка Братић дужна да ученике, али и црногорски просветно-образовни систем, заштити од таквих кадрова, које су оданост ДПС-у и сателитским партијама, шовинозам и србофобију „огрнули“ плаштом „грађанског“, и васпитавају генерације супротно свему за шта се, декларативно, залажу.

Коначно – сваком по заслузи.

Прочитајте још:

Братић: Реваншизма има само према бешчашћу, непотизму, корупцији и нераду

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

4 thoughts on “Смјене директора: Братић „истјерује“ бешчашће, корупцију, шовинизам и нерад – „патриоте“ јадикују

  1. Direktor skole je menadzer, ili sto bi rekli na drzavnom nivou „ministar inostranih poslova“. Njegova uloga je da upravlja imovinom skole, primjenjuje zakone i vrsi odabir nastavnog kadra prema referencama od kojih je najvaznija postignuto znanje tokom obrazovanja. Profesori pogotovu u srednjim skolama ne bi mogli biti sa prosjekom ispod 8,5 i da nijesu min. magistarskog zvanja. Mi trenutno obrazujemo zanimanja koja vise ne postoje, a koja ce tavoriti na birou rada godinama. Isfrustrirani profesori sa platama da ne mogu nahraniti ni sebe, a kamoli porodicu. U skolskim odborima i ministarstvu sjede ljudi koji nece promjene i svakog novog direktora ce docekati zid ukoliko ne bude imao licne kompetencije da slomi otpor. Sadasnji direktori, istoricari, sociolozi, prof. srpsko-crnogorskog, i jos razna neproduktivna zanimanja ce odlucivati u skolskim odborima. „Strucno je kjucno“ je samo floskula i nigdje nije primjenjena. Gimnazijalci bez prirodnih, ili drustvenih opredeljenja sa dobrim ili cak dovoljnim uspjehom iz Osn. skole su pogubni za drustvo. Kriterijumi se srozavaju na nulu. Nova zanimanja kao automehatronika, digitalizacija, robotizacija… nece postojati jos dugo. Ko ce na primjer turisti kome se pokvario elektro automobil da ga popravi. Oni najplatezniji sigurno nece doci ovamo i samo ce sirotinja sa produvalim motorima biti nasi dragi gosti. Jadno smo mi drustvo, bez perspektive!

    14
    1

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy