ИН4С

ИН4С портал

СНП Бијело Поље: Дневни ред СО не садржи све битне тачке!

1 min read
На дневном реду, за 22. март заказане сједнице СО Бијело Поље, наћи ће се 32 тачке. Иако овако обиман, дневни ред не садржи неке тачке које су се морале наћи на скупштинском засиједању у првом кварталу, поручили су из СНП-а ОО Бијело Поље.
Bijelo Polje

Бијело Поље

На дневном реду, за 22. март заказане сједнице СО Бијело Поље, наћи ће се 32 тачке. Иако овако обиман, дневни ред не садржи неке тачке које су се морале наћи на скупштинском засиједању у првом кварталу, поручили су из СНП-а ОО Бијело Поље.

„Ни овога пута нема извјештаја о раду и пословању јавних установа и предузећа чији је оснивач Општина. Нема извјештаја о раду Водовода „Бистрица“, Комуналног предузећа „Лим“ и ЈУ Центар за спорт и рекреацију. С обзиром да завршни рачуни свих предузећа и Јавних установа морају бити готови до 15. марта, не видимо ваљан разлог да њихових извјештаја нема на дневном реду овог засиједања Скупштине“, саопштили су из СНП-а.

„Знамо да се ближе локални избори, који ће се одржати крајем маја мјесеца ове године, па се поставља питање да ли ће овај сазив парламента стићи да разматра извјештаје о раду поменутих предузећа и јавних установа које обављају важне дјелатности значајне за квалитет живота грађана наше Општине“, нагласили су из ове партије и додали:

„Претпостављамо да ће се поновити дугогодишња пракса, па ће нам материјали о раду и пословању поменутих предузећа и јавних установа бити уручени на самом почетку предстојећег засиједања Скупштине, иако је законски рок за доставу материјала десет дана прије почетка сједнице Скупштине. Овакво кршење прописа и статута Скупштине су дугогодишња редовна појава“.

На дневном реду предстојећег скупштинског засиједања СНП саопштава да ће бити и двије информације – о раду ЈУ „Дом за старе“ и о стању безбиједности у Општини. Обје информације по њиховом схватању су значајне, али истих, на примјер, није било на дневном реду скупштинских засиједања у прошлој години.

„Сваке године на дневном реду скупштинских засиједања је предлог програма мјера за подстицај пољопривреде, али конкретних резултата који указују на неки напредак у пољопривреди, скоро да нема. Како појаснити чињеницу да нам на селу из године у годину живи све мање становника? Није довољно понудити повољне пољопривредне кредите, сјеменски и садни материјал, ђубрива и пестициде ако се не обезбиједи сигуран откуп вишкова пољопривредних производа. Још увијек су накупци главна нада нашим пољопривредницима за пласман производа. Велике проблеме им додатно стварају и лоша сеоска инфрасткруктура, лоше напајање електричном енергијом сеоских подручја и недостатак сеоских водовода. Опозиција о овим проблемима годинама прича, али локална власт никако да их ријеши“, нагласили су из СНП-а.

На заказаном засиједању, они поручују да  ће се бавити и предлогом одлуке о финансирању рада геронто-домаћица у 2018. години.

„Посебно је занимљиво да се о овоме говори само у изборној години. Изнађу се одређена средства, геронто- домаћице почну са радом уочи избора, тај рад потраје још мјесец – два по завршетку избора, средстава нестане, оне се врате на Биро рада а наши остарјели и изнемогли грађани буду препуштени сами себи и својим проблемима“, поручили су и закључили:

„Упозоравамо вас, поштовани грађани, да не насиједате олако на овакве једнократне душебрижности власти и њена „слатка“ предизборна обећања, јер један дан гласате а после треба да живите четири године до следећих избора“.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy