ИН4С

ИН4С портал

СНП: Завршни рачун буџета Главног града за 2020. годину указује на неадекватан однос према пореским обвезницима

1 min read
Кад је у питању број запослених, на основу бруто исплаћених зарада, број запослених је 1035. Када су у питању расходи, поменућемо само један, и то трансфери друштвима са ограниченом одговорношћу, који износе 8 698 410, или прерачунато у број евентуелно запослених радника, може се финансирати 1323 запослена", појаснили су.

СНП, лого

Завршни рачун буџета Главног града за 2020. годину указује на неадекватан однос према пореским обвезницима, саопштили су из Социјалистичке народне партије Подгорица.

„У првом дијелу буџета, односно у текућим приходима највећа ставка су порези. Посебно издвајамо два пореза, и то: порез на доходак физичких лица (10,738 милиона еура) и прирез порезу на доходак физичких лица за финансирање локалних самоуправа (11,953 милиона), што укупно чини да ова два пореза учествују са невјероватних 54,71 одсто у текућим приходима, а у порезима такође са невјероватних 62,59 одсто“, наводе из СНП-а Главног града.

Интересантно је, кажу, да су ове двије ставке доживјеле своје увећање након одлука да се порез на доходак физичких лица смањује за 6%, те да се повећава за 6% на терет запослених.

„Јасно је да екстрапрофит на терет запослених једна одкључних промјена која се овим жели остварити. Када су накнаде у питању, у укупним приходима учествују само са 0,71%. Односе се на двије накнаде: накнада за коришћење привредних добара од општег интереса и накнада за коришћење привредних добара у износу од 672,9 хиљада еура. Кад је у питању број запослених, на основу бруто исплаћених зарада, број запослених је 1035. Када су у питању расходи, поменућемо само један, и то трансфери друштвима са ограниченом одговорношћу, који износе 8 698 410, или прерачунато у број евентуелно запослених радника, може се финансирати 1323 запослена“, појаснили су.

У првој Декларацији о правима човјека и грађанина, у преамбули која је усвојена у трећем француском парламенту 1789. године, пише: „Друштвени закони се не доносе да би богатог још више обогатили, а сиромашног још више осиромашили, већ се доносе да би сиромашног заштитили од најезде богатог.“

„Ако узмемо накнаде и порезе, у потпуности се слажемо са претходном констатацијом„, закључили су.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy