Спријечен хаос у Истанбулу: 12 особа планирало самоубилачки напад
1 min read
Дванаест осумнљичених за повезаност са терористичком организацијом ИСИС приведено је у понедјељак у антитетористичкој операцији у Истанбулу.
Акција је услиједила након што су службеници Одјељења за антитероризам обавијештени да су припадници ИСИС-а планирали самоубилачке нападе у Турској, преноси агенција Анадолија.
Полиција је спровела рацију на 16 локација у 10 различитих округа у Истанбулу, заплијенивши велику количину муниције, дигиталних докумената и књига.
Један од осумњичених задржан је у притвору и очекује га суђење. Три особе су пуштене уз мјеру опреза редовног јављања полицији. Осам осумњичених су ослобођени до почетка суђења.
Из полиције су саопштили да раде на хапшењу још пет осумњичених, који нијесу пронађени током јучерашње акције.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

