Срби у центру пажње: Настасић на ивици црвеног, Матић тресао пречку, Бане мрежу!

celsi

Фудбалери Челсија победили су Манчестер сити на гостовању са 1:0 у последњем мечу 24. кола Премијер лиге, и то голом Бранислава Ивановића левицом у 32. минуту.

Дуел два кандидата за титулу у Енглеској занимљив је и љубитељима фудбала у Србији, нарочито због чињенице да су од почетка за Челси играли Бранислав Ивановић и Немања Матић, а за Сити Матија Настасић и Александар Коларов.

У центру пажње је био баш лидер репрезентације Србије Бранислав Ивановић, који је Челсију донео вођство, а испоставило се и победу сјајним голом у 32. минуту. Дочекао је лопту вребајући искоса са десне стране испред шеснаестерца, а она је левицом послао у доњи леви угао гола Харта, који није могао ништа да учини.

Мало је фалило да Немања Матић употпуни српско вече „плаваца“ у 52. минуту када је распалио по лопти са преко 25 метара, али је погодио пречку. Оквир гола је после њега погодио и Кејхил, али Сити није успео да казни то и дође макар до бода.

Вршили су „грађани“ притисак до самог краја, томе је допринео и Стеван Јоветић који је заменио Негреда, а његов сјајан шут у завршници је зауставио Петр Чех, чиме је осигурана заслужена победа Челсија. Уз то, нису коришћени ни идеални центаршутеви Коларова, ком је само прибраност саиграча недостајала да буде асистент.

Тим Жозеа Муриња је изненадио и у већем делу меча надиграо домаћине који су на Етихаду до сада били неприкосновени у Премијер лиги, нарочито у првом полувремену када је пропуштена сјајна прилика из контре, уз шут Етоа који је завршио на пречки.

Занимљиво је и да су сви српски фудбалери „почашћени“ жутим картоном, а на крају је Матија Настасић био на ивици искључења после повлачења Азара за дрес, али овај потез није санкционисан другом опоменом која би га послала у свлачионицу пре краја утакмице.

Манчестер сити – Челси 0:1 (0:1)