ИН4С

ИН4С портал

Србија од 1. октобра у Евроазијској унији: Тржиште од 180 милиона људи

Евроазијску економску унију чине Русија, Бјелорусија, Казахстан, Јерменија и Киргистан.

Српска застава

Споразум о слободној трговини између Србије и Евроазијске уније биће потписан 1. октобра у Сочију. Ово су договорили у Санкт Петербургу потпредсједник Владе и министар трговине, туризма и телекомуникација Расим Љајић и министарка трговине Евроазијске економске уније (ЕАЕУ) Вероника Никишина, преносе „Вести онлајн“.

„Никишина је информисала Љајића да је добијена сагласност свих држава чланица Евроазијске уније чиме је направљен одлучујући корак ка коначном потписивању овог споразума“, саопштило је Министарство трговине.

Љајић и Никишина су се сагласили да се правно техничка редакција текста споразума заврши до краја јуна, док би у септембру био одржан пословни форум привредника из Србије и земаља чланица Евроазијске уније, како би се упознали са предностима које доноси овај споразум.

Споразум о слободној трговини са Евроазијском унијом Србији омогућава приступ тржишту од 180 милиона људи, а такође су проширени обим и врста роба које ће се из наше земље извозити на тржиште Евроазијске уније.

Евроазијску економску унију чине Русија, Бјелорусија, Казахстан, Јерменија и Киргистан.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

4 thoughts on “Србија од 1. октобра у Евроазијској унији: Тржиште од 180 милиона људи

  1. Колики је Вучић издајник ,све је ово учинио да би тргујући Косово*м сјутра компромитовао Русију и Кину.И он и сви,дакле већина,Срба који га гласају.Хоштаплери,је ли.

    Само часна и поштена Црна Гора неће никад издати Косово*.Нити има те количине гована које Црногорци могу да због Косова* изију,а да им се смучи.

    Јунаци!

  2. Oдлично, Србија ради страшан посао на пољу економије. Да им није овог бремена на КиМ били б далеко испред свих у региону. Мада је ово требала давно да погура, како Русија постаје све озбиљнија економска сила и како Европа или ти Њемачка капира да без Рудје нема ни јаке економије ЕУ тако би и Србија тебсла да се држи и расте ркономски са њом.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *