ИН4С

ИН4С портал

Шта се дешава на Курском правцу: Украјинци изгубили десетине хиљада војника

1 min read

фото: Стрингер/Спутњик

Оружане снаге Руске Федерације настављају да разбијају формације Оружаних снага Украјине на територији Курске области, наводи се у саопштењу Министарства одбране Руске Федерације.

Током протеклог дана, украјинске оружане снаге изгубиле су више од 150 војника у овој области.

Јединице руских снага уништиле су један непријатељски оклопни транспортер, два борбена оклопна возила, седам возила и минобацач, као и два контролна пункта беспилотних летелица.

Ударима авијације и артиљерије погођено је људство и техника непријатеља у областима насеља Беловоди, Варачино, Владимировка, Водолаги, Журавка, Локња, Миропоље, Садки, Шалигино, Јунаковка и Јаблоновка у Сумској области, додају из министарства.

Током борби на Курском правцу, непријатељ је укупно изгубио више од 72.470 војника, наводи се у извештају Министарства одбране, prenosi RT Balkan. 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy