ИН4С

ИН4С портал

Штрајк полиције изазвао низ насиља на улици

1 min read

Argentina Police Looting

Штрајк полиције у аргентинском граду Кордоби изазвао је талас пљачки и насилништва у том граду.

У овом граду, другом по величини у Аргентини, јутрос су разбијени излози и опљачкане продавнице, а пљачкаши су нападали људе на улицама.

Полиција је одбила да изађе на улице града и сузбије насиље у коме је најмање једна особа изгубила живот, јавила је данас агрентинска новинска агенција.

Разлог штрајка је настао као последица затварања бордела који су доносили новац корумпираним полицајцима.

haos policija

Гувернер Хосе Мануел де ла Сота рекао је да је 56 особа ухапшено због насиља.

Он је рекао да је понудио, како је навео, ,,најбољу плату за полицију у Аргентини“ с повећањем од 52-одсто, укључујући бонусе за рад на улици и прековремени рад, што би било укупно 12.600 песоса месечно. То је 2.044 долара по званичном курсу, али 1.350 долара по црном курсу.

Представник полиције Мигуел Ортис рекао је новинарима да су провинцијске власти ,,вербално“ прихватиле захтјев од 13.000 песоса и да очекује да ће после подне бити потписан споразум.

Шеф аргентинске националне безбедности Серђо Бернио рекао је да ће 2.000 пограничних полицајаца бити размештено у Кордоби до вечерас да помогну у увођењу реда.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy