ИН4С

ИН4С портал

Суд који Русија не признаје издао налог за хапшење Герасимова и Шојгуа

1 min read

Фото: Спутњик

Претпретресно веће Међународног кривичног суда издало је налог за хапшење шефа генералштаба Оружаних снага Русије Валерија Герасимова и секретара Савета безбедности Русије Сергеја Шојгуа.

„Двадесет четвртог јуна, претпретресна комисија ИИ Међународног кривичног суда… издала је налоге за хапшење две особе, Сергеја Кужугетовича Шојгуа и Валерија Васиљевича Герасимова, у контексту ситуације у Украјини, због наводних међународних злочини почињених, у најмању руку, од 10. октобра 2022. до најмање 9. маја 2023. године“, наводи се у саопштењу суда, преноси Спутњик.

Претпретресно веће Међународног кривичног суда (МКС) издало је 17. марта налог за хапшење руског председника Владимира Путина и омбудсмана за децу Марије Лвове-Белове, које сумњичи за ратне злочине, међу којима је и незаконита депортација деце из Украјине у Русију.

Надлежност Међународног кривичног суда не признају земље у којима живи више од половине светске популације. Међу њима су Русија, Азербејџан, Белорусија, Египат, Индија, Индонезија, Иран, Казахстан, Кина, Саудијска Арабија, САД, Турска.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

3 thoughts on “Суд који Русија не признаје издао налог за хапшење Герасимова и Шојгуа

  1. Белосветске олоши мисле да је Русија Југославија па да им све пролази.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy