”Делфини” смазали ”баракуде”- за 4. узастопно европско финале!

Вечерас се у Барселони игра полуфинале Европског првенства у ватероплу. Домаћин Шапанија игра против Италије, док се, прије њих, у првом полуфиналном пару састају Србија и Хрватска. Актуелни олимпијски и европски шампион против прошлогодишњег првака свијета. Биће то посластица за све спортске сладокусце, и прилика да се српски ”делфини” реванширају хрватским ”баракудама” за пораз у полуфиналу Свјетског првенства прошле године.

Србија је одиграла маестралан меч. Изузетна игра у одбрани, која је, самим тим, довела до тога да су Хрвати катастрофално играли ситуације са ”игрчем више”. Насупрот њима, Србија је у нападу погађала и са и без – бројчане предности. Тако су ”делфини” дошли до вођства од 5:3 послије прве четвртине и ту предност чували до почетка посљедње дионице меча, у коју се ушло са 7:5 за Србију. (5:3,1:1, 1:1 ). У посљедњој четвртини дошла је до изражаја разноврсност и маштовитост Срба у нападу. Иако су судије превидјеле ударац који је Фатовић задао Филиповићу у првој четвртини, хрватски селектор Туцак је нашао разлога да се буни, па је током треће четвртине зарадио искуључење.

Изутеним голом Душана Мандића Србија се одлијепила на +3 (9:6), али је Вукићевић опет смањио на 9:7, и то је резултат којим се ушло у посљедњи минут утакмице. Резултат се више није мијењао, па је Србија успјела да се ревеншира за прошлогодишњи пораз, и да се нађе у још једном европском финалу, у ком ће покушати да дође до четвртог узастопног злата!!!

16 thoughts on “”Делфини” смазали ”баракуде”- за 4. узастопно европско финале!

1. Црногорци имају комплекс инфериорности од Хрвата.Убиједили су их да је то КundK робље на култоролошкој љествици недостижо ,цивилизацијски супериорно и да је изгубити од њих најнормалнија ствар на свијету.Какви лузери… .Та лоботомија не ради на Србину,.Народ који је на Балкану стварао државе ,дизао се из пепела испративши многа царства,чије су кости шиљбочно стијење ове земље,у свом коду има уграђен побједнички менталитет.Зато нас прогоне црногорски конвертити,зато мржња и навијање за Хрватску,зато НАТо….

Зато ћемо побједити.

Срби,свога посла!

2. Molim Vas javite mi koji će sada vaterpolista Crne Gore da pređe da igra za Srbiju. Da se priključe: Prlainoviću, Mandiću i Vicu. Naprijed Srbijo do zlata.

1. @ smoje,
        ево баш сам пошао код Хари Кришне да узмем лекић. Да ако ми помогне.

3. Црна Гора и Црногорци на апаратима! Живјела матица Србија! Пјените Ђикане, Катуњанине и остали „црногорски срби“, ваша држава пропаде и у овоме спорту. Кад нас запане искључићемо ту вашу „најљепшу планину“ са апарата.

Jesi li ti rzumio sebe ,izgleda da nijesi,a i bolje ,ovako ti je lakse!

2. Срби,браћо,у у…….. балава,оставите чичу на миру.Не разабире се баш најбоље у ова модерна времена али прије би с њим био у рову него сa многим од вас.

Ај полако,свога посла.

4. Како ли ће ово преживијети шаховничари из Доње Ластве што су славили 2. мјесто хрватских фудбалера на свјетском првенству у фудбалу с усташким грбом на застави?