Тјерати људе да буду ходајуће рекламе Европске Уније нехумано је и биједно
1 min readПише: Феђа Павловић
Живимо у земљи у којој су заштитне маске за лице луксуз – по цијени од 50 центи по комаду, људи штеде и по недјељу дана носе исту маску, породице са више дјеце прокувавају коришћене маске, довијају се. Таксисти, конобари, касири и остали радници који током радног времена остваре блиски контакт са великим бројем људи неријетко ризикују здравље зато што им послодавац не обезбјеђује довољну количину заштитне опреме и средстава за дезинфекцију, а скупо им је да из свога џепа мјесечно плате 15-20€ додатног трошка. Шта ћемо, такав нам је стандард.
У ситуацији у којој се налазимо – други на свијету по броју случајева на милион становника! – свака акција бесплатног дијељења маски, асепсола или било чега што нам може помоћи да сузбијемо ширење заразе више је него добродошла.
И није проблем да се таква акција промовише у медијима, да донатори добију рекламу и да им се ода признање које су заслужили. Али брендирати заштитне маске за лице заставом Европске Уније и на тај начин експлоатисати потражњу за неопходним артиклом у јеку пандемије коронавируса – то је одвратно.
Овдје се не ради о парку чије се клупе брендирају логом донатора, него о нечему што људи треба да носе на лицу да би се заштитили од болести. Циљна група ове хуманитарне акције није урбана буржоазија која носи маске са грбом Црне Горе, него сиротиња која чита јучерашњи “Дан” и која ће, ради те двије бесплатне маске, можда сјутра купити “Вијести”.
Тјерати те људе да буду ходајуће рекламе Европске Уније нехумано је и биједно.
Прочитајте ЈОШ:
Jурњава за ,,страним инвеститорима“ или повраћај украденог од домаћих лопова
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Не разумијеш то ти, друже судија…
Стока.