Тошковић: Попис из 2011. године служи режиму да манипулише са гласовима

Радован Тошковић
Од 1948. године до 2003. године у свим пописима становништва у Црној Гори су објављени подаци јавно о броју држављана по насељеним мјестима, по полу, просјечној старости, националној припадности, по вјери, док пописом 2011. године, сходно члану 26 Закона о попису, претходни подаци су морали бити, а нијесу објављени, што је први пут у Црној Гори да се ти подаци о попису прикривају – не објављују, из разлога да се не би открио негативни прираштај становништва почев од 1991. године, сматра Радован Тошковић, предсједник ОО Радничке партије у Подгорици.
„Такође се ти подаци прикривају да се не би могао упоређивати број бирача по насељеним мјестима, јер би се тако открило да је црногорски режим у општинама Улцињ, Бар, Будва, Херцег Нови, Жабљак, Шавник, Рожаје, Плав имао више бирача него што има држављана“, нагласио је Тошковић и додао:
„Посебно је 2003.године пописан број држављана који су до 1964.године боравили у иностранству више од годину дана и тако су од њих убачили у бирачки списак 53 433 грађанина, а од тог броја се само 17, 5 % односи на православно становништво, што је злоупотреба пописа становништва, а исте те 53 433 становника су уписани у бирачки списак ради референдума за независност Црне Горе 2006. године (без држављана Црне Горе који бораве у Србији)“.
Он је истакао да пописом становништва 2011. године је пописано 620 029 становника, а од тог броја су само 566 603 држављани Црне Горе, а осталих 53 426 су становници Црне Горе који немају црногорско држављанство, а бораве преко годину дана у Црној Гори и исти ти 53 426 становника из других држава који немају црногорско држављанство су били уписани у бирачки списак од 2012. до 2018.године.
„Наведени подаци најбоље говоре да се ради о вишедеценијским манипулацијама од стране црногорског режима којима су до сада све изборе лажирали и грађанима саопштавали лажне резултате свих досадашњих избора. Саопштавали су лажне резултате о референдуму за независност Црне Горе и попису становништва“, истакао је Тошковић и закључио:
„Да би се ово лажирање резултата зауставило морају се мобилисати све друштвене снаге да се законски регулише да опозиција и невладин сектор контролишу: бирачке спискове, добијање држављанства, пребивалишта и личне карте“.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Ако ћемо право, ни предходни пописи нису тачни и били су предмет озбиљних манипулација. На пример, попис 1991. године је исфабрикован.