ИН4С

ИН4С портал

Три ефикасна еликсира за грлобољу

1 min read

Илустрација

Свако од нас је бар једном у животу осјетио симптоме прехладе са боловима у грлу, а многи су спас за то пронашли у народној медицини – уз употребу једноставних природних средстава. Представљамо вам три ефикасна еликсира за грлобољу.

Мед и млијеко

Уколико је ваша грлобоља изазвана неком врстом иритације потребно је само умирити слузокожу грла и бол це се повући. За то ће вам свакако добро доћи мед и млијеко. У 2 дл топлог (не кључалог) млијека растворити једну кашику меда. Овај напитак пити полако у гутљајима. Након неколико сати поступак поновити све док се грло не опорави.

Куркума и со

Чисти и отклања наталожене љепљиве токсине, гној, зној и слично, па се препоручује и за третирање упале грла. За то је потребно у 2 дцл млаке воде додати пола кашикице куркуме и мало соли. Овим испирати грло 2-3 пута у току дана.

Куркума се вијековима користи у традиционалној оријенталној медицини. Активно једињење куркуме, куркумин, има моћна антибактеријска, антивирусна, антифунгална и антиинфламаторна својства.

Рен и мед

У Русији је рен веома познат као природно средство за лијечење респираторних органа. У чашу топле воде додајте једну кашичицу наренданог свјежег коријена рена и једну кашичицу меда. Добро промијешајте и пијте полако, у гутљајима.

Бол у грлу најчешће могу да проузрокују вируси или бактерије. Има их много крајем јесени и током зиме, а преносе се прљавим рукама, али и директним контактом, на примјер пољупцем. Честа је код дјеце и младих људи, али се може појавити у било ком животном добу.

И сок од рена, разблажен водом, добар је за испирање упаљеног грла и болесних десни.

Поред финтоцида – природног антибиотика, рен садржи и лизозим, протеин с бактерицидним дјеловањем који се користи и у званичној медицини. То је разлог што кашу од коријена рена многи азијски народи користе за лијечење гнојних рана и различитих чирева на кожи, узрокованих бактеријама.

Прије употребе било ког еликсира на биљној бази обавезно се консултујте са фитотерапеутом или изабраним љекаром, и никада их не користите на своју руку, преноси Курир.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy